Матіос відзвітував у справі 53-ї бригади: офіцери отримали 5-10 діб "реального арешту на гауптвахті"

07.03.2016 17:00

Матіос відзвітував у справі 53-ї бригади: офіцери отримали 5-10 діб "реального арешту на гауптвахті"

За неналежне виконання службових обов'язків щодо забезпечення військових на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області до адмінвідповідальності притягнули командний склад 53-й окремої механізованої бригади та вище командування. військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що офіцери такого рівня вперше відповідають своєю свободою за невиконання статутів ЗСУ.

За неналежне виконання службових обов'язків щодо забезпечення військових на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області до адмінвідповідальності притягнули командний склад 53-й окремої механізованої бригади та вище командування.

Як написав у Фейсбуці головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, офіцери такого рівня вперше відповідають своєю свободою за невиконання статутів ЗС України.

"Коли військове командування в ситуації з "Широким Ланом" не впорався зі своїми обов'язками, солдати поскаржилися військовому прокурору. Прокуратура відреагувала миттєво, не шукаючи "стрілочників" і не роблячи "крайніми" самих бійців. Станом на сьогоднішній день, за неналежне виконання службових обов'язків до адміністративної відповідальності нами притягнутий командний склад бригади і вище командування. командир, начальник штабу, заступник, начальник тилу, начальник продовольчої служби батальйону, а також безпосередньо командир 53 бригади Водолазький, на підставі адмінпротоколів військової прокуратури за рішенням суду, отримали від 5 до 10 діб реального арешту на гауптвахті. Після свят закінчиться судовий розгляд по ще 4-х наших адмінпротоколах щодо заступників командувача військами ОК "Схід", - написав Матіос.

"Ще ніколи офіцери такого рівня не відповідали власною свободою за невиконання статутів Збройних сил України і прийняття неправильних управлінських рішень! Такого не було ніколи!", - заявив військовий прокурор.

Нагадаємо, 8 лютого 46 бійців 53-ї окремої механізованої бригади, що перебували на полігоні "Широкий Лан", вирушили пішки до Миколаєва, щоб поскаржитися військовому прокурору на умови проходження служби після передислокації під Миколаїв. Військовослужбовці заявили, що сплять в дірявих наметах, практично на снігу, їм ніде помитися, а з їжі в наявності тільки сухий пайок.

У Генштабі у відповідь на претензії військових пообіцяли провести службову перевірку і притягнути до кримінальної відповідальності посадову особу, з вини якого склалася така ситуація.

Пізніше військова прокуратура Південного регіону повідомила про порушення кримінального провадження. У прокуратурі уточнили, що відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), карається позбавленням волі на строк від 5 до 9 років.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus