Матіосу дозволили спецрозслідування щодо високопосадовців РФ

18.10.2016 22:00

Матіосу дозволили спецрозслідування щодо високопосадовців РФ

Надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього уповноваженого представника президента Російської Федерації у так званому "Кримському федеральному окрузі" Бєлавєнцева та заступника головнокомандувача Південного військового округу Збройних Сил Російської Федерації генерал-лейтенанта Турченюка.

Головна військова прокуратура отримала дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо високопосадовців Російської Федерації за злочини проти основ національної безпеки України. Про це 18 жовтня 2016 року повідомляється на офіційному сайті ГПУ.

"Слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва задоволено клопотання Головної військової прокуратури Генпрокуратури та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього уповноваженого представника президента Російської Федерації у так званому "Кримському федеральному окрузі" Бєлавєнцева та заступника головнокомандувача Південного військового округу Збройних Сил Російської Федерації генерал-лейтенанта Турченюка у вчиненні злочинів, передбачених статтями КК України - посягання на територіальну цілісність і недоторканість України; підбурювання до державної зради та ведення агресивної війни", - йдеться у повідомленні.

Досудовим розслідуванням установлено, що Бєлавєнцев та Турченюк у лютому-березні 2014 року, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими представниками влади РФ, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурювали військовослужбовців Збройних Сил України до вчинення державної зради та сприяли веденню агресивної війни проти України, що призвело до тимчасової окупації території АР Крим і міста Севастополь та інших тяжких наслідків.

Підозрюваних оголошено у розшук, надано дозвіл на їх затримання та доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Після проведення відомством Анатолія Матіоса необхідних слідчих та інших процесуальних дій обвинувальні акти стосовно вказаних осіб будуть передано до суду для проведення спеціального судового провадження (заочне засудження).

Інкриміновані Бєлавєнцеву та Турченюку особливо тяжкі злочини передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Як повідомлялося, Матіос заявляє, що не збирається йти у відставку доки не завершиться розслідування резонансних справ щодо Сергія Курченка й Олександра Клименка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus