Мегера: в оновленій ЦВК повинні бути представники всіх парламентських фракцій

06.10.2016 10:00

Мегера: в оновленій ЦВК повинні бути представники всіх парламентських фракцій

"Таке подання відповідало б вимогам документів, зокрема, Венеціанської комісії. Склад ЦВК потребує суспільної довіри з боку самого суспільства, щоб воно визнало, що ЦВК – той орган, якому вони довіряють, який вправі проводити вибори і результатам якого можна довіряти", - сказав він. Магера також зазначив, що у складі ЦВК обов`язково мають бути фахівці з інформаційних технологій.

В оновленому складі Центральної виборчої комісії мають бути представники всіх парламентських фракцій. Таку думку заступник голови ЦВК Андрій Магера висловив в ефірі "5-го каналу".

"Важливо те, щоби не було переважної більшості представників від однієї політичної сили у складі Центральної виборчої комісії, щоб був певною мірою баланс ... Я думаю, що це був би правильний і сильний крок з боку президента, якби він вніс кандидатури, які б враховували представництво від усіх парламентських фракцій Верховної Ради", - зазначив Магера.

"Таке подання відповідало б вимогам документів, зокрема, Венеціанської комісії. Склад ЦВК потребує суспільної довіри з боку самого суспільства, щоб воно визнало, що ЦВК – той орган, якому вони довіряють, який вправі проводити вибори і результатам якого можна довіряти", - сказав він.

Магера також зазначив, що у складі ЦВК обов`язково мають бути фахівці з інформаційних технологій.

"Те, що там повинні бути професіонали і юристи, – це навіть не обговорюється. Більше того, там обов`язково мають бути фахівці з інформаційних технологій, я в цьому теж переконаний. Ті фахівці обов`язково повинні бути представлені з боку різних парламентських партій", – сказав він.

Нагадаємо, 3 червня у Верховній Раді було зареєстровано внесені президентом проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв’язку із перевищенням строку їхніх повноважень та призначення 11 членів Центрвиборчкому (№№ 4789 і 4790).

Водночас наприкінці вересня представники "Народного фронту", "Батьківщини", Радикальної партії та "Опозиційного блоку" заявили, що їхні фракції не голосуватимуть за запропоновані президентом кандидатури до складу ЦВК і закликали провести консультації та перевнести кандидатури.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus