Менеджери банку Жеваго вивели 1 млрд грн. - Луценко

27.10.2016 23:00

Менеджери банку Жеваго вивели 1 млрд грн. - Луценко

"Департаментом ГПУ у сфері економіки спільно з НП та СБУ викрито службових осіб АТ "Банк "Фінанси та Кредит", які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України – колишній помічник народного депутата, незаконно вивели активи банку", - зазначив Луценко.

ГПУ викрила посадовців АТ "Банк "Фінанси та Кредит", котрі за допомогою нерезидентів України, незаконно вивели активи банку на суму понад один мільярд гривень. Про це 27 жовтня 2016 року у себе в Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

"Департаментом ГПУ у сфері економіки спільно з НП та СБУ викрито службових осіб АТ "Банк "Фінанси та Кредит", які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України – колишній помічник народного депутата, незаконно вивели активи банку на суму більше одного мільярда гривень", - зазначив Луценко.

За його словами, сьогодні одному з учасників злочинної групи ("громадянину Демченко О. І.") повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 КК України, за яке законом передбачено до 12 років з конфіскацією майна.

Судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави у сумі 41 млн 340 тисяч гривень.

Довідка

17 вересня 2015 року НБУ визнав банк "Фінанси та Кредит" неплатоспроможним.

В серпні 2016-го в центральному офісі банку СБУ й ГПУ влаштовували обшуки.

Власником цієї кредитно-фінансової установи був український металургійний магнат Костянтин Жеваго, який вважається одним з найбільш відомих представників бізнес-оточення Юлії Тимошенко. Його підприємства зазнали системного переслідування з боку правоохоронних та контролюючих органів, після того як 2010 року на президентських виборах переміг Янукович.

Окрім того, влітку цього року ГПУ "узялася" за великого газовидобувальника Олександра Онищенко, якого деякі ЗМІ також називають людиною з орбіти Тимошенко.

Проблеми із законом виникли й у колишнього нардепа-"регіонала" (до 21 лютого 2014 року), впливового київського забудовника Івана Куровського ("Житло-Буд"), котрий вперше пройшов до Верховної Ради за списком "Батьківщини".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus