Меркель і Обама засудили "варварські" удари РФ і Сирії по Алеппо

30.09.2016 09:00

Меркель і Обама засудили "варварські" удари РФ і Сирії по Алеппо

Президент США Барак Обама обговорив з канцлером ФРН Ангелою Меркель в ході телефонної розмови ситуацію в Сирії і в Україні. Лідери двох країн засудили удари, що наносяться по районам Алеппо авіацією Росії і Сирії, назвавши їх "варварськими". Обидва лідери "погодилися з тим, що Росія і сирійський режим несуть особливу відповідальність за припинення бойових дій в Сирії, а також за забезпечення гуманітарного доступу ООН в обложені і важкодоступні райони".

Президент США Барак Обама обговорив з канцлером ФРН Ангелою Меркель в ході телефонної розмови ситуацію в Сирії і в Україні. Лідери двох країн засудили удари, що наносяться по районам Алеппо авіацією Росії і Сирії, назвавши їх "варварськими", пише NEWSru.com.

"Їх розмова була зосереджений на ситуації в Сирії, і вони розділили глибоку заклопотаність у зв'язку з ростом насильства в країні. Вони також обговорили ситуацію в Україні", - повідомив прес-секретар Білого дому Джошуа Ернест.

Обидва лідери "погодилися з тим, що Росія і сирійський режим несуть особливу відповідальність за припинення бойових дій в Сирії, а також за забезпечення гуманітарного доступу ООН в обложені і важкодоступні райони".

Крім того, Обама і Меркель "рішуче засудили" авіаудари, що наносяться на сході Алеппо "в районах, де проживають сотні тисяч цивільних, половина з яких - діти", цитує ТАСС.

Що стосується України, то Обама висловив рішучу підтримку зусиль "нормандської четвірки", до складу якої входять Німеччина і Франція, "з пошуку шляху для якнайшвидшої і повної реалізації Мінських домовленостей".

"Обидва лідери закликали сторони продовжувати дотримуватися режиму припинення вогню, почати розмежування сил по всій лінії зіткнення в найкоротші терміни, а також надати безперешкодний доступ міжнародним спостерігачам в зоні конфлікту", - додали в прес-службі Білого дому.

Напередодні ввечері канцлер Меркель провела телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Темами розмови також стали кризи в Сирії і в Україні.

Прес-служба Кремля повідомила, що Путін знову акцентував на важливості виконання американськими партнерами своїх обіцянок забезпечити в Сирії розмежування помірної опозиції і терористичних угруповань. Зазначено, що російська сторона продовжить свої зусилля, спрямовані, в тому числі, на досягнення стійкого перемир'я і поліпшення гуманітарної ситуації.

По темі українського врегулювання "президент Росії висловив надію, що українська сторона, в свою чергу, утримається від збройних провокацій у зоні конфлікту і зробить, нарешті, реальні кроки щодо виконання своїх політичних зобов'язань. Зокрема, мова йде про здійснення амністії і конституційної реформи, надання Донбасу законодавчо закріпленого на постійній основі особливого статусу, проведення місцевих виборів".

Нагадаємо, 22 вересня держсекретар США Джон Керрі констатував той факт, що США та Росія не змогли узгодити дії щодо Сирії.

"Якщо росіяни повернуться до нас із конструктивними пропозиціями, ми будемо слухати", – наголосив Керрі після зустрічі, в якій брали участь його російський колега Сергій Лавров і провідні дипломати з європейських і арабських країн.

Лавров заявив, що за умов, коли сирійська опозиція намагається повалити Асада, необхідний компроміс, щоб такі екстремістські угруповання, як "Ісламська держава", "не отримали переваг від цієї ситуації".

Зустріч відбулася того ж дня, коли сирійські державні засоби інформації оголосили про новий наступ урядових сил із застосуванням повітряних ударів у районі Алеппо.

Нагадаємо, з часу завершення перемир'я вночі 19 вересня сирійська армія за підтримки російської авіації не припиняє бомбардувати Алеппо.

Раніше 28 вересня повідомлялося, що Білий дім не відкидає можливості запровадження додаткових економічних санкцій проти Росії через ситуацію в Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus