Мінґареллі закликав ВР прискорити впровадження реформ в Україні

17.10.2016 13:00

Мінґареллі закликав ВР прискорити впровадження реформ в Україні

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Юґ Мінґареллі закликає Верховну Раду пришвидшити процес впровадження реформ в Україні. Разом з тим він сказав, що "всі також погоджуються з тим фактом, що все ще треба пройти довгий шлях". На його переконання, у цьому процесі Верховна Рада повинна бути ефективною та прозорою.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Юґ Мінґареллі закликає Верховну Раду пришвидшити процес впровадження реформ в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час панельної дискусії на тему: "Парламенти і всеосяжна демократична реформа" 17 жовтня в Києві.

Мінґареллі закликав Раду впровадити рекомендації "плану Кокса" щодо реформування парламенту

"Ваша країна налаштована на реалізацію амбітної програми реформ. Більшість спостерігачів вважають, що впродовж останніх двох років було проведено більше реформ, ніж за період перших 23 років незалежності країни, і щодо цього усі погоджуються", - сказав Мінґареллі.

Разом з тим він сказав, що "всі також погоджуються з тим фактом, що все ще треба пройти довгий шлях".

"І зараз важливо пришвидшити впровадження процесу реформ, щоб перетворити Україну на відкрите та демократичне суспільство, а також ввести в дію основні вимоги для забезпечення стійкого та всеосяжного економічного зростання", - наголосив посол ЄС.

На його переконання, у цьому процесі Верховна Рада повинна бути ефективною та прозорою.

"І з цієї причини ми розглядаємо необхідність створення ефективної та прозорої Верховної Ради однією з головних цілей у цій країні", - заявив посол.

Зазначимо, раніше екс-посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що корупція загрожує Україні не менше, ніж російські танки на Донбасі.

Наприкінці вересня президент Петро Порошенко провів переговори з президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Порошенко поінформував співрозмовника про розвиток ситуації на Донбасі і зусилля України в реалізації Мінських домовленостей в контексті обговорення майбутніх відносин між ЄС і Росією під час засідання Європейської Ради 20-21 жовтня.

У свою чергу Туск привітав успішні кроки української влади на шляху реформ, підтвердженням чому стало рішення Міжнародного валютного фонду про відновлення програми співробітництва з Україною. Він назвав це позитивним сигналом підтримки реального прогресу в реформах, включаючи боротьбу з корупцією.

Мінґареллі закликав Раду впровадити рекомендації "плану Кокса" щодо реформування парламенту

Мінґареллі закликав Верховну Раду якнайшвидше запровадити рекомендації з реформування парламенту, які були запропоновані оціночною місією Європейського парламенту на чолі з координатором програми Європарламенту з підвищення інституційної спроможності українського парламенту Петом Коксом.

Посол розповів про запуск проекту "Рада за Європу", який Євросоюз спільно з Програмою розвитку ООН та Верховною Радою розпочинає впроваджувати в життя.

За словами Мінґареллі, цей проект повинен допомогти трансформувати український парламент і зробити його більш ефективним та сучасним законодавчим органом.

Також він зауважив, що, як і інші іноземні донори України, Євросоюз продовжить відстежувати реалізацію рекомендацій, напрацьованих оціночною місією Європарламенту.

"Ви, напевно, пам`ятаєте, що завдяки роботі нашого колишнього президента (Європарламенту) Пета Кокса оціночна місія, запроваджена Європейським парламентом, визначила 52 рекомендації. Ці 52 рекомендації повинні тепер бути впроваджені якнайшвидше", - заявив Мінґареллі.

За його словами, ці рекомендації стануть основою для реалізації проекту "Рада за Європу". У свою чергу представники Програми розвитку ООН будуть головною стороною у відслідковуванні реалізації даного проекту.

Як повідомлялося, місія Європарламенту на чолі з Коксом підготувала низку рекомендацій, які дозволять покращити роботу Верховної Ради. Зокрема рекомендації покликані оптимізувати процес ухвалення законів, поліпшити комунікацію між Кабінетом міністрів та парламентом, скоротити кількість комітетів ВР.

17 березня Верховна Рада ухвалила постанову "Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради". Постановою визнаються рекомендації місії Європарламенту як основа для внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus