Мінфін: позиція України про статус "російського боргу" визначена в судовому процесі

20.10.2016 00:00

Мінфін: позиція України про статус "російського боргу" визначена в судовому процесі

Позиція України щодо статусу боргу за суверенними євробондами на 3 млрд дол., які перебувають у власності РФ, виражена в судовому процесі, який відбувається в Англії, повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів України. Водночас Мінфін звертає увагу, що Росія за різних обставин робить різні твердження із цього приводу.

Позиція України щодо статусу боргу за суверенними євробондами на 3 млрд дол., які перебувають у власності РФ, виражена в судовому процесі, який відбувається в Англії, повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів України.

"Україна чітко висловила свою позицію щодо заявленого "російського боргу" у зазначеному судовому процесі. Водночас Україна дотримується свого зобов'язання щодо добросовісності, узятого перед Міжнародним валютним фондом з цього питання", - йдеться в повідомленні.

Водночас Мінфін звертає увагу, що Росія за різних обставин робить різні твердження із цього приводу.

"Учора міністр фінансів РФ Антон Силуанов знову підтвердив чітку позицію Росії стосовно того, що остання розцінює заявлені "російські єврооблігації" як суверенний двосторонній борг. Це прямо суперечить тому, про що заявляє її (Росії) довірена особа за її вказівкою та в її інтересах у судовому процесі в Англії", - зазначає прес-служба міністерства.

Як повідомлялося, в жовтні 2015 року після переговорів, що тривали близько півроку, тримачі 13 із 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд дол. та EUR600 млн підтримали їх реструктуризацію. Вона передбачає обмін 80% суми на нові єврооблігації з пролонгацією терміну погашення на чотири роки, 20% - на державні деривативи, виплати за якими у 2021-2040 рр. залежатимуть від темпів зростання ВВП країни.

Згоди не було отримано лише щодо євробондів на 3 млрд дол. із терміном погашення 20 грудня 2015 року, викуплених Росією на кошти Фонду національного добробуту наприкінці 2013 року. РФ відмовилася обговорювати реструктуризацію на загальних умовах, наполягаючи на суверенному, а не комерційному характері боргу.

МВФ визнав суверенний характер боргу, але зберіг можливість продовження фінансування України незважаючи на дефолт за цим боргом.

У грудні 2015 року український уряд запровадив мораторій на виплату боргу за зазначеними єврооблігаціями. У результаті 17 лютого 2016 року траст - The Law Debenture Trust Corporation PLC, що діє за вказівкою Російської Федерації, - подав до Високого суду Англії позов про стягнення заборгованості з України. Інтереси позивача в суді представляє міжнародна юридична компанія Norton Rose Fulbright.

Мінфін України в цьому провадженні залучив Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan - провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві в судах. У своїх запереченнях українська сторона зазначила, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню з низки причин. Серед них: порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур під час випуску єврооблігацій на 3 млрд дол., які потім були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНД), а також тиск із боку РФ протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС.

У запереченні також наведено докази військового вторгнення Росії на територію Автономної Республіки Крим та подальшої незаконної анексії півострова. Окремо перераховані дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації на сході України, факти підтримки в цьому регіоні сепаратистських осіб і військових дій.

Росія направила заяву про розгляд спору в спрощеному провадженні 28 липня цього року. Нині Україна очікує від Росії доказів у відповідь, які мають бути представлені 4 листопада 2016 року, - до того, як заяву про ухвалення рішення в порядку спрощеного провадження почне слухати англійський суд 17 січня 2017 року.

Водночас Мінфін України 7 жовтня представив англійському суду свою відповідь на заяву Російської Федерації про ухвалення рішення щодо спору в порядку спрощеного провадження, в якому з доказами наполягає на необхідності розгляду цієї справи в повному процесі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus