Міністр екології просить не проводити військові навчання у заповідниках

12.01.2017 09:00

Міністр екології просить не проводити військові навчання у заповідниках

Проведення військових навчань на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду координуватиме спеціальна робоча група. "Для нас важливо запобігти негативному впливу на об’єкти природно-заповідного фонду навіть під час військових навчань та інших дій підрозділів Міноборони. Природоохоронні вимоги мають бути дотримані", - пояснив міністр.

Проведення військових навчань та інших дій підрозділів Міністерства оборони України на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду координуватиме спеціальна робоча група. Про це 11 cічня заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє прес-служба міністерства.

До складу новоствореної робочої групи увійшли представники Мінекології, Міноборони, Державної екологічної інспекції, наукових установ Національної академії наук України, громадських організацій природоохоронного спрямування.

"Наші фахівці з Мінекології отримали легальну платформу для обговорення питань, пов’язаних із збереженням територій природно-заповідного фонду, та пошуку взаємоприйнятних рішень з представниками військового відомства. Для нас важливо запобігти негативному впливу на об’єкти природно-заповідного фонду навіть під час військових навчань та інших дій підрозділів Міноборони. Природоохоронні вимоги мають бути дотримані", - пояснив міністр.

Нагадаємо, створенню зазначеної робочої групи передувало врегулювання ситуацій, які виникли на територіях природно-заповідного фонду, зокрема, на територіях Чорноморського біосферного заповідника, національних природних парків "Олешківські піски", "Яворівський", "Тузловські лимани", заказника місцевого значення "Тарутинський степ" в Одеській області.

Проблемні питання були вирішені на користь заповідних об’єктів, водночас військові знайшли законодавчо можливі шляхи виконання своїх завдань.

Раніше Семерак повідомляв, що Україна підраховує екологічні збитки, заподіяні на Донбасі і в Криму бойовиками і Росією, і зібрана інформація може бути підставою позову проти РФ до міжнародних судових інстанцій.

Зокрема, на Донбасі через бойові дії зруйновано 5 природних заповідників.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus