"Мінськ" допоміг запобігти повномасштабній війні на українському Донбасі, - Штайнмаєр

25.10.2016 00:00

"Мінськ" допоміг запобігти повномасштабній війні на українському Донбасі, - Штайнмаєр

"Доречно тримати перед очима те, що ми, за всіх недоліків, маємо завдяки Мінському процесу: ми змогли запобігти переростанню конфронтації в східній частині України у повноцінний воєнний конфлікт, який був би неконтрольованим, і міг би перерости в "пожежу" у самому центрі Європи", - сказав міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що Мінські домовленості допомогли запобігти повномасштабній війні на Донбасі.

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Märkische Allgemeine, передає Deutsche Welle.

"Доречно тримати перед очима те, що ми, за всіх недоліків, маємо завдяки Мінському процесу: ми змогли запобігти переростанню конфронтації в східній частині України у повноцінний воєнний конфлікт, який був би неконтрольованим, і міг би перерости в "пожежу" у самому центрі Європи", - сказав Штайнмаєр.

Водночас він визнав, що втілення Мінських домовленостей рухається зі швидкістю "равлика", а результати цих домовленостей "доводиться шукати зі збільшувальним склом".

На запитання, чи переживає світ повторення "холодної війни", Штайнмаєр зазначив, що проводити такі чіткі паралелі було би занадто великим спрощенням.

"Світ "холодної війни" був поділений надвоє: країни прислухалися до Вашингтона або до Москви, червоні лінії були чіткими для обох сторін. Світ, в якому ми живемо, є складнішим та непередбачуванішим. Це видно на Близькому Сході, де регіональні діячі більше не рівняються суто на Москву чи суто на Вашингтон, але переслідують і власні інтереси", - сказав міністр.

Штайнмаєр зауважив, що бачить в діях Росії "прагнення творити політику на рівні зі США, бажання укріпити власну міць та розширити свої зони впливу", однак не вважає наявність навіть сотень чи тисяч ісламістів в Алеппо достатнім виправданням для бомбардування міста авіацією.

Раніше Штайнмаєр заявив, що нині немає підстав говорити про наявність умов для проведення виборів на Донбасі, але сторони мають лишатися в переговорному процесі для створення таких умов.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus