Мін'юст: процес люстрації виконано на 98 відсотків

26.10.2016 15:00

Мін'юст: процес люстрації виконано на 98 відсотків

"На сьогодні виявлено небагато осіб, які за часів Віктора Януковича обіймали керівні посади і на сьогодні ще продовжують працювати. Їх на всю Україну не більше сотні, що становить не більш як 2 відсотки. Тобто, закон відбувся і був реалізований", - зазначила директор Департаменту з питань люстрації.

Процес люстрації в Україні виконано на 98 відсотків. Про це заявила на прес-конференції директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає УНІАН.

"Коли закон про люстрацію набув чинності, в Україні було 300 тисяч державних службовців. За рівнем посад під заборону потрапляло не більш ніж 5 тисяч людей. На сьогодні виявлено небагато осіб, які за часів Віктора Януковича обіймали керівні посади і на сьогодні ще продовжують працювати. Їх на всю Україну не більше сотні, що становить не більш як 2 відсотки. Тобто, закон відбувся і був реалізований", - зазначила чиновниця.

Окрім того, Козаченко додала, що на сьогодні важливо, щоб люстровані чиновники не змогли повернутися в свої крісла.

За її словами, президент України поновив на посадах 9 осіб, які підлягали люстрації. Водночас вона підкреслила, що йдеться про вищий офіцерський командний склад силових структур, і що один із них - колишній очільник київської міліції Олександр Терещук був все ж таки звільнений під тиском громадськості.

"На відміну від того, що є надзвичайно великі результати щодо усунення високопосадовців, люстрація не стосувалася і не торкнулася органів судової влади. Протягом року саме за законом про очищення влади була люстрована лише одна особа з судової влади - це екс-голова Вищого господарського суду Віктор Татьков", - сказала Козаченко.

Вона зауважила, що інститути очищення влади, у тому числі судової, можливо, не так ефективно працюють, як сподівалося суспільство, але усе ж продовжують свою роботу.

"Відповідно до закону про відновлення довіри до судової влади, завдяки роботі спеціальної тимчасової комісії, частина суддів, які виносили репресивні рішення під час акцій масових протестів, були звільнені. Зараз також проводиться конституційна реформа, яка повинна дати можливість оновитися судовому складу", - запевнила вона.

"Лідерами в супротиві очищенню залишаються органи фіскальної служби, податкові органи. Кількість посадовців, які підлягають люстрації, у цих органах найвища. Тому і показники щодо люстрації осіб в органах ДФС також найвищі - 258 осіб, які обіймали найвищі державні посади в податкових і митних органах", - сказала Козаченко, яку цитує Укрінформ.

Водночас, за її словами, 8 посадовців органів ДФС досі залишаються на своїх посадах, попри те, що відповідають критеріям, передбаченим законом про очищення влади.

Так, на переконання представниці Мін’юсту, органами ДФС було фактично знівельовано частину закону про люстрацію щодо майнової перевірки. Наразі за таким критерієм люстровано лише 111 осіб, які насправді не пов’язані з гучними прізвищами чи корупційними скандалами, які мали місце у країні.

"Інститут люстрації не повинен забезпечувати реформу у країні. Він дає можливість кадрового оновлення і усунення від державних посад тих осіб, хто має відповідний досвід, що становить загрозу дуже крихкому демократичному суспільству. У країні має запрацювати прийняте антикорупційне законодавство і нові антикорупційні органи, у тому числі електронне декларування, яке покликане продовжити роботу інститутів очищення влади у державі", - наголосила Козаченко.

Раніше стало відомо, що люстрацію можуть скасувати.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus