Мін'юст РФ може віддати Сенцова та інших, але тільки якщо вони відбуватимуть покарання в українських в'язницях

11.03.2016 18:00

Мін'юст РФ може віддати Сенцова та інших, але тільки якщо вони відбуватимуть покарання в українських в'язницях

"По отриманні з Міністерства юстиції України необхідних документів, в тому числі судового рішення про визнання та виконання на території України вироку російського суду, Мін'юст РФ направить їх у ФСВП для внесення подання до суду в порядку, передбаченому КПК", - повідомили у російському відомстві.

Міністерство юстиції РФ отримало звернення від України про передачу режисера Олега Сенцова і ще трьох засуджених громадян України та розгляне його протягом 30 днів.

Про це 11 березня 2016 року повідомила прес-служба відомства.

"Звернення Міністерства юстиції України щодо Сенцова, Кольченка, Афанасьєва та Солошенка надійшли до Мін'юсту Росії 10 березня факсимільним зв'язком. Термін розгляду документів становить 30 днів", - повідомили в Мін'юсті РФ.

У відомстві також зазначили, що Росією і Україною розглядаються клопотання про передання 13 росіян, засуджених українськими судами до позбавлення волі для відбування покарання в Росії.

У міністерстві пояснили, що питання передачі засуджених між Росією і Україною регулюються Конвенцією про передачу засуджених осіб 1983 року і Кримінально-процесуальним кодексом РФ.

"На підставі звернень, що надійшли, Мін'юст витребує з ФСВП необхідні українській стороні документи щодо зазначених засуджених, передбачені названою конвенцією", - роз'яснили в Мін'юсті.

"При їх надходженні документи будуть перевірені на відповідність положенням конвенції, в тому числі на наявність або відсутність підстав, що перешкоджають передачі засудженого", - сказано в повідомленні. Потім документи будуть направлені українській стороні для розгляду по суті.

"По отриманні з Міністерства юстиції України необхідних документів, в тому числі судового рішення про визнання та виконання на території України вироку російського суду, Мін'юст РФ направить їх у ФСВП для внесення подання до суду в порядку, передбаченому КПК", - повідомили у відомстві.

І вже остаточне рішення про передачу засудженого відповідно до російського законодавства приймається в судовому порядку.

"Рішення суду, що набуло чинності, направляється Мін'юстом Росії до Мін'юсту України як підстава для передачі засудженого в Росії громадянина цієї держави з проханням дати доручення компетентним органам зазначеної держави узгодити питання фактичної передачі засудженого зі ФСВП", - додали в Мін'юсті.

Російський суд визнав винними в тероризмі кримчан Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва та Олександра Кольченка.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, Олександра Кольченка - до 10 років колонії суворого режиму, Афанасьєва засудили до семи років колонії.

Ще один громадянин України, 73-річний екс-гендиректор державного підприємства "Виробниче об'єднання "Знамя" (Полтава) Юрій Солошенко визнаний в Росії винним у шпигунстві. Українець нібито шукав та намагався вивезти секретні деталі для модернізації української ППО, а саме йдеться про комплектуючі до зенітної ракетної системи (ЗРК) С-300.

14 жовтня минулого року Мосміськсуд засудив його до шести років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Повідомляється, що у його діагностовано рак.

10 березня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про надіслання згадано запиту до російського Мін'юсту, але водночас наголосив на тому, що українська сторона "не визнає правомочності" виголошених вироків.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus