Мін'юст спростував заяви адвокатів Януковича про стягнення з України коштів на його користь

15.10.2016 11:00

Мін'юст спростував заяви адвокатів Януковича про стягнення з України коштів на його користь

У Міністерстві юстиції спростували заяви адвокатів екс-президента Віктора Януковича про стягнення з України коштів на його користь. "На даний момент немає жодних рішень іноземних судів або рішень Загального суду ЄС, Європейського суду справедливості про стягнення будь-яких грошових коштів з України на користь Януковича В.Ф. або його сім'ї", - підкреслили в міністерстві.

У Міністерстві юстиції України спростували заяви адвокатів екс-президента Віктора Януковича про стягнення з України коштів на його користь.

Про це йдеться в заяві Мін'юсту, оприлюдненому на сайті відомства.

"На даний момент немає жодних рішень іноземних судів або рішень Загального суду ЄС, Європейського суду справедливості про стягнення будь-яких грошових коштів з України на користь Януковича В.Ф. або його сім'ї. При цьому заяву адвокатів Януковича про нібито стягнення з України коштів на користь екс-президента є нічим іншим як маніпуляцією громадською думкою", - підкреслили в міністерстві.

У відомстві зазначили, що 15 березня 2016 року представники Януковича і його синів подали до Загального суду Європейського Союзу клопотання про визначення розміру юридичних витрат, що підлягають відшкодуванню за результатами подання Україною заяв про вступ до справи про оскарження Януковичами застосованих до них санкцій ЄС.

"Однак зазначені заяви поки не розглянуті", - наголошується в заяві.

"Відповідно, повідомлення про те, що певний суд в Європейському Союзі нібито зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. гривень екс-президенту Віктору Януковичу і його сім'ї у справі про оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій повністю не відповідають дійсності", - підкреслили в Мін'юсті.

Більш того, як пояснили у відомстві, наразі Януковичем не доведено перед судом ні факт понесення ним витрат у зв'язку з подачею заяв України про підтримку застосованих проти нього санкцій ЄС, ні сум таких витрат.

"Україна не може бути зобов'язана сплачувати жодні суми на користь Януковича і його сім'ї і має достатньо правових інструментів для доведення цієї позиції в будь-яких судових установах.

Представники Януковича заявляють астрономічні суми гонорарів за нібито роботу, пов'язану з подачею Україною заяв про вступ до справи про оскарження Януковичами застосованих до них санкцій ЄС, виключно з метою маніпуляції громадською думкою", - підсумували в Міністерстві юстиції.

Як повідомлялося, раніше екс-міністр юстиції України Олена Лукаш в соціальних мережах заявляла, що суд ЄС зобов'язав Україну відшкодувати Януковичу і двом його синам - Олександру і Віктору (покійному) - позовні витрати в сумі 6 млн 378,4 тис. грн у справі про оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій.

Пізніше Міністерство юстиції розповсюдило заяву, в якій спростувало твердження Лукаш про те, що Україна повинна компенсувати судові витрати сім'ї Януковича в суді ЄС.

13 жовтня розташована в Лондоні юридична фірма Joseph Hage Aaronson LLP заявила, що Європейський суд правосуддя (European Court of Justice) відхилив скаргу України про відшкодування нею юридичних витрат екс-президента і його синів.

"Не дивлячись на те, що в березні 2015 року Загальний суд ЄС зобов'язав уряд відшкодувати юридичні витрати президента Януковича і його синів, представники України чекали більше року, перед тим як в червні 2016 року спробували оскаржити це рішення в Європейському суді правосуддя, вищому суді ЄС", - стверджували адвокати.

Також в повідомленні фірми було сказано, що згідно з опублікованими рішенням від 5 жовтня 2016 року, European Court of Justice "відхилив апеляційну скаргу і підтвердив, що уряд України має не тільки понести витрати у зв'язку з невдалим вступом у процес, але також і витрати у зв'язку з невдалою спробою апеляції".

Раніше в РФ офіційно підтвердили, що колишній президент України Віктор Янукович перебуває на території Росії. Йому було надано тимчасовий притулок на території РФ. Документи про це видано в Ростовській області.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus