Мін`юст: у люстраційний реєстр включено 897 чиновників

10.03.2016 15:00

Мін`юст: у люстраційний реєстр включено 897 чиновників

У реєстрі осіб, до яких застосована заборона обіймати посади відповідно до закону про очищення влади, перебувають 897 чиновників. Про це повідомила директор Департаменту з питань люстрації Мін`юсту Тетяна Козаченко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

У реєстрі осіб, до яких застосована заборона обіймати посади відповідно до закону про очищення влади, перебувають 897 чиновників. Про це повідомила директор Департаменту з питань люстрації Мін`юсту Тетяна Козаченко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, передає УНІАН.

У Мін’юсті заявляють про випадки умисного "переховування" прокурорів від люстрації

"Мін`юст веде реєстр осіб, до яких застосовані заборони, передбачені законом (про люстрацію – ред), в такому реєстрі – 897 осіб. Якщо ми казали, що за посадами потрапляє (під люстрацію - ред) приблизно 5-6 тисяч", - заявила вона.

За словами Козаченко, у відповідному реєстрі Мін`юсту серед органів прокуратури – 201 особа, органів МВС – 193 особи, ДФС – 258, СБУ – 48, серед обласних, районних адміністрацій – 45, інші особи – 152.

"Найвищі посадовці, які потрапляють під звільнення протягом 10 днів з моменту вступу закону і були внесені одразу в реєстр – це 443 особи", - заявила директор Департаменту з люстрації Мін`юсту.

"За пунктом КДБ із СБУ та інших органів були надіслані документи та включені в реєстр всього 12 осіб. По комуністичній партії, відповідні посади не нижче керівника райкомів, внесені 4 особи в реєстр", - додала вона.

У Мін’юсті заявляють про випадки умисного "переховування" прокурорів від люстрації

Директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко заявляє про випадки умисного "переховування" прокурорів, які підпадають під люстрацію. Про це Козаченко сказала під час засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

Вона зазначила, що станом на сьогодні "не завершено перевірку стосовно посадових осіб апарату прокуратури Києва".

"Крім того, в лавах прокуратури перебуває шестеро осіб, які безпосередньо очолювали (відомство) під час акцій масового протесту - були керівниками або заступниками районних прокуратур міста Києва", - додала Козаченко.

За її словами, коли почалася люстраційна перевірки, ці 6 осіб були переведені "звичайними прокурорами в обласні прокуратури".

Козаченко наголосила, що це є порушенням закону "Про очищення влади", оскільки вони мали бути звільнені з органів прокуратури.

За її словами, замість звільнення, "їх ховають від люстрації і переводять в інший орган прокуратури".

Козаченко зазначила, що в Україні близько 70 тис. державних посадовців, але за законом "Про очищення влади" під люстрацію потрапляють за рівнем посад не більше 5 тисяч.

Також, за словами Козаченко, в органах прокуратури працює 20 тис. осіб, однак "люстраційних посад" лише 387, що становить 1,5% від загальної кількості.

Вона додала, що, крім того, під люстрацію, яка мала бути проведена протягом двох років, підпадає 401 особа, з яких 311 осіб підпадають під так звану "автоматичну люстрацію", тобто під звільнення протягом десяти днів.

Говорячи про Генпрокуратуру України, Козаченко зазначила, що у цьому відомстві четверо посадовців завдяки рішенню суду не були люстровані.

За її словами, йдеться, зокрема, про головного бухгалтера, заступника ГПУ, "яка займала цю посаду при всіх генпрокурорах, починаючи з 1996 року".

Крім того, не звільнено керівника Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки ГПУ Максима Мельниченка, який також "має люстраційні критерії і також має рішення суду".

Козаченко зазначила, що також не був люстрований Олег Валендюк - "особа, яка ці чотири роки була заступником судового департаменту ГПУ, тобто безпосередньо керував діяльністю щодо забезпечення рішень представницьких інтересів в судах щодо акцій масового протесту і 19 лютого під час розстрілу людей на Майдані отримав від Пшонки грошову премію за вирішення надскладних питань прокуратури під час акцій масових протестів. "Така особа не тільки не була звільнена, а була підвищена в посаді і в нього також є рішення суду", - наголосила представник Мін’юсту.

Козаченко підкреслила, що всі ці рішення судів виносяться "виключно трьома суддями суду першої інстанції, Окружного адміністративного суду – Качур, Данилишин, Келеберда, а ГПУ та прокуратури не подають апеляції на ці рішення суду".

Вона зазначила, що при цьому вони "не тільки не звільняють людей, а підвищують їх в посадах - так сталося і з виконувачем обов`язки прокурора Києва, який не тільки не був звільнений, а якому була ввірена столиця".

Довідка

16 жовтня 2014 року набув чинності закон "Про очищення влади" (люстрацію). Закон визначає очищення влади (люстрацію) – як встановлену ним (законом) або рішенням суду заборону окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (окрім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Закон, зокрема, застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і до тих державних посадовців, які обіймали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням.

Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

У 2015 році було звільнено 860 чиновників, які потрапили під дію закону про очищення влади. Цих осіб внесено до Державного реєстру Мін'юсту із забороною обіймати посади протягом 10 років. Про це повідомив Громадський люстраційний комітет. Повідомляється, що 2557 осіб внесено до Реєстру осіб, що підлягають люстрації за 9 місяців роботи. Їм усім заборонено обіймати посади протягом 10 років.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus