Місія ООН рекомендує Україні визнавати документи, що видаються населенню окупованих територій

03.03.2016 22:00

Місія ООН рекомендує Україні визнавати документи, що видаються населенню окупованих територій

Моніторингова місія ООН з прав людини рекомендує українській владі розробити процедуру визнання актів цивільного стану (свідоцтв про народження, смерті і шлюб), виданих громадянам на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Про це йдеться в XIII доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, представленій в Києві у четвер, 3 березня 2016 року.

Моніторингова місія ООН з прав людини рекомендує українській владі розробити процедуру визнання актів цивільного стану (свідоцтв про народження, смерті і шлюб), виданих громадянам на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Про це йдеться в XIII доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, представленій в Києві у четвер, 3 березня 2016 року, передає УНІАН.

Доповідь охоплює період з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року.

Також пропонується розробити правовий механізм для того, аби цивільні особи, власність яких була зруйнована, розграбована або вилучена у військових цілях, могли вимагати й одержувати відшкодування та компенсацію. Окрім того, експерти ООН закликають українську владу не відключати водо- чи електропостачання мешканцям тимчасово окупованих територій з метою економічного або політичного тиску.

Місія ООН закликає усі сторони бойових дій в Донецькій і Луганській областях дотримуватися режиму "повної тиші" уздовж лінії зіткнення і невідкладно звільнити всіх осіб, які незаконно утримуються під вартою.

Представники ООН звертаються до окупаційної влади Криму та Російської Федерації стосовно надання доступу на півострів представникам Управління верховного комісара ООН з прав людини та інших міжнародних організацій. Також Моніторингова місія ООН з прав людини закликає їх не забороняти діяльність Меджлісу кримськотатарського народу й припинити переслідування її членів.

У доповіді також пропонується припинити "практику перевезення українських громадян, заарештованих в Криму, на територію Російської Федерації, оскільки це порушує Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї ООН".

Як вже повідомлялося, в окремих районах Донецької області (ОРДО) керівництво проросійської терористичної організації "ДНР" збирається видаватися місцевому населенню власні "паспорти". Водночас, українські документи, які засвідчують особу, за їхніми словами, не вилучатимуться.

Видачу "ДНР" "своїх" паспортів 22 січня анонсував ватажок терористів Олександр Захарченко.

"Наступного тижня починається виготовлення паспортів. Кожен громадянин "ДНР" володітиме цим паспортом. Це вимушений захід, оскільки Україна впроваджує біометричні паспорти. Найближчим часом видача паспортів почнеться", - заявляв Захарченко, додавши, що виїхати на територію України з паспортом "ДНР" буде неможливо, однак з цим "документом" пустять в Росію.

Про "власні" паспорти бойовики говорили ще в 2014 році. Тоді вони припускали видачу "документів", що засвідчують особу, під егідою "Новоросії". Після провалу проекту з аналогічною назвою від подібних планів терористи відмовилися.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus