Міжнародні організації за 9 місяців зафіксували 777 жертв торгівлі людьми в Україні

13.10.2016 15:00

Міжнародні організації за 9 місяців зафіксували 777 жертв торгівлі людьми в Україні

Міжнародні організації за 9 місяців цього року зафіксували 777 жертв торгівлі людьми в Україні. Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович. За словами Федорович, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть звернутися до органів влади й отримати відповідний статус.

Міжнародні організації за 9 місяців цього року зафіксували 777 жертв торгівлі людьми в Україні. Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович, передає УНІАН.

"За 9 місяців цього року міжнародними організаціями зафіксовано 777 осіб, які звернулися за допомогою як постраждалі від торгівлі людьми", - сказала вона.

За словами Федорович, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть звернутися до органів влади і отримати відповідний статус, який дає можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, повний спектр медичної правової та соціальної допомоги, а також за необхідності перебування в притулку. Заступник міністра зауважила, що однією з перешкод, через яку люди не звертаються по допомогу, є побоювання переслідування з боку злочинців.

"Тому одне із завдань, яке необхідно вирішити - це покарання осіб, які винні в цьому злочині", - наголосила Федорович.

На уточнювальне запитання, в яких саме країнах зафіксовано найбільше жертв торгівлі людьми, Федорович відповіла: "Тенденція після 2014 року зміщується. Якщо до того часу основною країною призначення була Російська Федерація, зараз тенденція зміщується, і ми маємо серед європейських країн найбільшу частку експлуатованих у Польщі".

В свою чергу народний депутат України Ірина Луценко наголосила, що цього року спостерігається невелике збільшення кількості жертв торгівлі людьми порівняно з минулим роком. За її словами, в 2012 році було виявлено 945 випадків торгівлі людьми, в 2013 - 929, в 2014 - 903, в 2015 - 740.

"Ми бачимо в 2016 році вже 777 таких випадків. Про що це говорить? Україна фактично перебуває в стані війни, країна начинена зброєю, багато безхатченків, з окупованої території переїжджають тимчасово переміщені особи... Ця напружена обстановка, виходячи зі світового досвіду, обов`язково використовується злочинцями для викрадення людей з метою трудової і сексуальної експлуатації", - додала Луценко.

Раніше Кабінет міністрів України схвалив постанову "Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року". Документ розроблено на виконання пп. 50 і 51 Національного плану заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Представляючи акт на засіданні Кабміну, міністр соціальної політики України Павло Розенко наголосив на важливості ухвалення Держпрограми, яка дасть змогу визначити конкретні заходи з протидії торгівлі людьми, окреслити обов’язки і напрями відповідної роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади. Метою Держпрограми є запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють відповідні злочини або сприяють їхньому вчиненню, захист прав і допомога жертвам торгівлі людьми.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus