Модуль Schiaparelli десантується на Марс наживо. Другий - TGO - виходить на орбіту

19.10.2016 18:00

Модуль Schiaparelli десантується на Марс наживо. Другий - TGO - виходить на орбіту

Посадковий модуль Schiaparelli ("Скіапареллі") європейсько-російського проекту "ЕкзоМарс 2016" здійснює посадку на Марс. Пряма трансляція ведеться на сайті Європейського космічного агентства. Також очікується, що ще до посадки Schiaparelli орбітальний модуль TGO (Trace Gas Orbiter) вийде на орбіту Червоної планети. Schiaparelli має увійти в атмосферу Марса приблизно о 17.48 за Києвом.

Посадковий модуль Schiaparelli ("Скіапареллі") європейсько-російського проекту "ЕкзоМарс 2016" здійснює посадку на Марс. Пряма трансляція ведеться на сайті Європейського космічного агентства.

Також очікується, що ще до посадки Schiaparelli орбітальний модуль TGO (Trace Gas Orbiter) вийде на орбіту Червоної планети, передає NEWSru.com.

Відомий орієнтовний час цих процесів. Schiaparelli має увійти в атмосферу Марса приблизно о 17.48 за Києвом. До цього, повідомляє ТАСС, орбітальний модуль TGO зробить маневр з гальмування і почне вихід на орбіту Червоної планети.

Модуль увійде в атмосферу на висоті близько 122,5 км, зі швидкістю близько 21 000 км/год, буде поступово знижуватися, а на висоті 11 км на швидкості 1650 км/год повинен розкрити парашут. На висоті кілометра запрацюють гальмівні двигуни, які мають знизити швидкість і відключитися.

Сигнал від посадкового апарата записують марсіанські зонди Mars Express (ЄКА, безпосередньо під час посадки), Mars Reconnaissance Orbiter (NASA, через кілька хвилин після посадки) і TGO (безпосередньо під час посадки).

Модулі проекту "ЕкзоМарс 2016" успішно розділилися 16 жовтня. Після цього Schiaparelli почав рух по траєкторії, що веде до посадки на Червону планету. Шлях першої місії ExoMars до четвертої від Сонця планети тривав сім місяців.

Програма "ЕкзоМарс 2016" - це спільний проект Європейського космічного агентства (ESA) і "Роскосмосу". Її основна мета полягає у відповіді на запитання, чи існувало будь-коли життя на Марсі. Звідси і приставка "екзо" в назві програми: екзобіологія, або астробіологія, вивчає походження еволюції і поширення життя на інших планетах у Всесвіті, йдеться на сайті ESA.

"ЕкзоМарс 2016" передбачає дві місії. Перша стартувала 14 березня 2016 року запуском з космодрому Байконур ракети-носія "Протон-М" з космічним апаратом в складі орбітального модуля TGO (Trace Gas Orbiter) і демонстраційного модуля Schiaparelli, що може спускатися.

Модуль TGO займатиметься пошуками слідів метану та інших газів в атмосфері Марса, які можуть свідчити про активні біологічні і геологічні процеси на планеті. У свою чергу Schiaparelli протестує низку технологій, що забезпечують контрольований спуск і посадку на Марс, для підготовки до наступних марсіанських місій ESA.

Модуль Schiaparelli, названий так на честь італійського астронома Джованні Скіапареллі, відпрацьовує схему посадки для другої частини європейсько-російської програми, запланованої на 2020 рік. В її рамках до Марсу відправляться російська посадкова платформа і новий європейський марсохід.

На цьому етапі ключовими завданнями будуть буріння і аналіз марсіанського ґрунту. За однією з гіпотез, на глибині кількох метрів могли зберегтися сліди органічного життя. При цьому модуль TGO планується використовувати до 2022 року для передачі сигналів від європейського ровера на Землю.

Нагадаємо, що недавно компанія SpaceX змоделювала пілотований політ на Марс і озвучила намір поселити там мільйон людей.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus