Модуль Schiaparelli розбився при посадці на Марс

21.10.2016 23:00

Модуль Schiaparelli розбився при посадці на Марс

Космічний апарат Schiaparelli європейсько-російської місії "ЕкзоМарс" розбився при посадці на поверхню Марса. Факт аварії апарату, з яким європейські фахівці намагалися безуспішно встановити зв'язок дві доби, вдалося встановити завдяки фотознімку з американського супутника MRO (Mars Reconnaissance Orbiter), що знаходиться на марсіанській орбіті.

Космічний апарат Schiaparelli європейсько-російської місії "ЕкзоМарс" розбився при посадці на поверхню Марса.

Про це повідомило агентство France-Presse із посиланням на представника Європейського космічного агентства (ЄКА).

"Апарат розбився об поверхню Марса", - повідомив по прямому зв'язку з центру управління польотами ЄКА в німецькому Дармштадті керівник програми спуску Schiaparelli в ЄКА Тьєррі Бланкар, передає ТАСС.

Як він уточнив, факт аварії апарату, з яким європейські фахівці намагалися безуспішно встановити зв'язок дві доби, вдалося встановити завдяки фотознімку з американського супутника MRO (Mars Reconnaissance Orbiter), що знаходиться на марсіанській орбіті.

"Він (спусковий модуль) досяг поверхні Марса на набагато більш високій швидкості, ніж передбачалося", - пояснив представник ЄКА.

"Скіапареллі" мав здійснити посадку на поверхню Марса 19 жовтня на плато Меридіана. Однак сигнал від модуля перервався в момент спуску, повідомили раніше в ЄКА. Частково дані від модуля про час посадки передав на Землю супутник-ретранслятор NASA "Марс-експрес". Вони не дозволили фахівцям зробити якісь висновки про стан апарату.

Основне завдання Schiaparelli – відпрацювання технології контрольованого спуску і посадки на Марс в рамках першого етапу місії "ЕкзоМарс", яку ЄКА реалізує спільно з Роскосмосом. Окрім того, апаратура модуля повинна була записати в ході спуску в атмосфері швидкість вітру, вологість, тиск і температуру під час посадки.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus