Модуль Schiaparelli сів на Марс і завис

19.10.2016 23:00

Модуль Schiaparelli сів на Марс і завис

Посадковий модуль Schiaparelli ("Скіапареллі") європейсько-російського проекту "ЕкзоМарс 2016" здійснив посадку на Марс. Пряма трансляція з центру управління місією в німецькому Дармштадті велася на сайті Європейського космічного агентства. Ще до посадки Schiaparelli орбітальний модуль TGO (Trace Gas Orbiter) здійснив маневр по гальмуванню і почав вихід на орбіту Червоної планети.

Посадковий модуль Schiaparelli ("Скіапареллі") європейсько-російського проекту "ЕкзоМарс 2016" здійснив посадку на Марс. Пряма трансляція з центру управління місією в німецькому Дармштадті велася на сайті Європейського космічного агентства.

Ще до посадки Schiaparelli орбітальний модуль TGO (Trace Gas Orbiter) здійснив маневр по гальмуванню і почав вихід на орбіту Червоної планети, пише NEWSru.com.

Модуль Schiaparelli повинен був здійснити посадку близько 18:00 за Києвом. У цей час повідомлялося, що пройшло успішне відділення теплового щита і розкриття головної антени модуля. Також близько 18:10 у ЦУП в Німеччині підтвердили, що Індія отримувала сигнали з Schiaparelli до самого останнього моменту, але саме коли модуль мав сісти, сигнал пропав.

О 17:42 за київським часом Schiaparelli увійшов у атмосферу, а о 17:45 розкрив парашут. На висоті кілометра запрацювали гальмівні двигуни, які повинні були знизити швидкість і відключитися о 14:48. Це номінальний час, коли апарат повинен торкнутися поверхні Марса. О 18:03 Schiaparelli мав відключити радіо і перейти в режим збереження енергії.

На Землі, проте, не отримали сигнал про те, що посадка відбулася успішно, але процес записала автоматична міжпланетна станція Європейського космічного агентства Mars Express, цей запис допоможе прояснити ситуацію.

Пізніше в Twitter агентства з'явилося повідомлення: "У записі, отриманої з Mars Express, міститься тільки сигнал, але немає телеметрії".

Сигнал від Марса до Землі йде 9 хвилин 47 секунд. Коли очікування сигналу затягнулося за 20 хвилин, центр управління місією в Дармштадті зажурився. Пізніше, передає "Интерфакс", керівник відділу наземних наукових комплексів Інституту космічних досліджень РАН Володимир Назаров пояснив: "Посадковий модуль знаходиться на Марсі, однак діагностувати його стан поки не можемо. Сигнал від нього приймався індійським радіотелескопом і сигнал був дуже слабкий".

Коли до 16:39 за Києвом було отримано чіткий сигнал від Schiaparelli, що підтверджує, що все відбувається, як заплановано, повідомлення про це було тут же відправлено в Twitter ESA_Schiaparelli.

Візуалізацію спуску модуля в режимі реального часу можна подивитися на каналі ESA в YouTube.

На відміну від Schiaparelli, з орбітальним апаратом TGO все добре. Він вийшов на орбіту Марса і станції отримують від нього чіткий сигнал. "Сигнал TGO видно нашими і закордонними станціями стеження, апарат вийшов із тіні. Що стосується посадкового апарата, то сигнал від нього чекаємо", - повідомив директор Інституту космічних досліджень РАН Лев Зелений.

Гальмування орбітального модуля триватиме близько року. Апарат опиниться на заданій орбіті наприкінці 2017 року. У понеділок, 17 жовтня, TGO вперше включив двигуни і приступив до маневру для виходу на орбіту, щоб піти з траєкторії зіткнення з планетою.

Сигнал від посадкового апарата записують марсіанські зонди Mars Express (ЄКА, безпосередньо під час посадки), Mars Reconnaissance Orbiter (NASA, через кілька хвилин після посадки) і TGO (безпосередньо під час посадки).

Модулі проекту "ЕкзоМарс 2016" успішно розділилися 16 жовтня. Після цього Schiaparelli почав рух по траєкторії, що веде до посадки на Червону планету. Шлях першої місії ExoMars до четвертої від Сонця планети зайняв сім місяців.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus