Могеріні закликає Євросоюз збільшити витрати на оборону

08.10.2016 20:00

Могеріні закликає Євросоюз збільшити витрати на оборону

Євросоюз повинен більше витрачати на оборону для підвищення безпеки і ці дії жодним чином не підривають єдність НАТО. Про це заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні під час свого візиту до Бухареста. Вона заперечувала існування планів створення європейської армії.

Євросоюз повинен більше витрачати на оборону для підвищення безпеки і ці дії жодним чином не підривають єдність НАТО.

Про це заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні під час свого візиту до Бухареста, повідомляє Associated Press.

"Є необхідність для Європейського Союзу використовувати весь потенціал, який ми маємо щодо співпраці в оборонній сфері", - сказала Могеріні.

За її словами, сукупні витрати країн ЄС на оборону становлять приблизно половину оборонного бюджету США, і до того ж європейські кошти часто використовуються неефективно.

Вона заперечувала існування планів створення європейської армії, заявивши, що вона вже обговорювала це питання з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

"Європейські чиновники обговорять шляхи зміцнення безпеки в найближчі два місяці, що буде корисно для європейської безпеки ... і для зміцнення НАТО", - сказала вона.

Відзначимо, раніше міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що країна буде блокувати створення армії Євросоюзу до тих пір, поки не вийде зі складу ЄС. Міністр зазначив, що така армія, створення котрої запропоновано Францією і Німеччиною, може стати дублером НАТО, що послабить Альянс.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus