Москва запросила польських експертів обговорити Смоленську катастрофу

27.09.2016 15:00

Москва запросила польських експертів обговорити Смоленську катастрофу

Голова Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Росії виявила бажання зустрітися з головою підкомісії Міністерства оборони Польщі, що вивчає причини Смоленської катастрофи. Дата зустрічі ще не узгоджена, вона може відбутися у Москві до 10 жовтня.

Голова Міждержавного авіаційного комітету (МАК) Росії виявила бажання зустрітися з головою підкомісії Міністерства оборони Польщі, що вивчає причини Смоленської катастрофи.

Офіційну інформацію з цього приводу опублікували на інтернет-сторінці МАК, повідомляє Польське радіо.

Про те, що голова комітету Тетяна Анодіна хоче зустрітися з головою польської підкомісії Вацлавом Берчинським, ще вчора, 26 вересня, Польському радіо повідомив представник російської сторони Сергій Зайко. Через кільканадцять годин росіяни опублікували повідомлення у цій справі.

"У відповідь на заяву д-ра Вацлава Берчинського, голови підкомісії Міністерства оборони Польщі, котра вивчає причини авіакатастрофи у Смоленську, голова МАК Тетяна Анодіна висловила згоду прийняти пана Берчинського", - мовиться у документі.

За інформацією МАК, дата зустрічі ще не узгоджена.

Як повідомляє видання, зустріч може відбутися у Москві до 10 жовтня.

Зазначимо, раніше члени підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи поінформували, що з польської копії записів "чорної скриньки" розбитого літака президента Лєха Качинського було вирізано останні три секунди запису, а з російської – п’ять секунд. За словами міністра національної оборони РП, це є свідченням фальшування даних, а тому органи слідства було поінформовано про скоєння злочину у цій справі.

Довідка

Польський літак Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку під Смоленськом. Усі 96 людей, що перебували на борту, загинули. З-поміж них – президент Лех Качинський з дружиною, а також інші представники політичної та військової еліти країни. Вони прямували до меморіалу у Катині для участі в жалобних заходах.

Відразу ж після трагедії на YouTube з'явилося приголомшливе відео, де чітко видно силуети кількох осіб, котрі видряпуються з-під уламків літака, а також чутно благання "не вбивати" польською мовою і звуки, схожі на постріли з короткоствольної зброї, що може свідчити про "зачистку" місця трагедії.

Родичі жертв пізніше виступали у польських ЗМІ з сенсаційними заявами про те, що вже після офіційно заявленого часу авіакатастрофи до них нібито телефонували з мобільних кілька пасажирів, а замість тіл загиблих (або окремих частин тіла) з РФ до них надходили рештки чужих людей або ж вантажі зі сторонніми предметами.

За підсумками розслідування Росія поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, які нібито перебували "під тиском" з боку свого керівництва і вирішили не летіти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

29 липня 2012 року уряд Туска, який був політичним опонентом Качинського, опублікував остаточний звіт у зв'язку з розслідуванням катастрофи Ту-154 під Смоленськом 10 квітня 2010-го. У доповіді сказано, що однією з причин трагедії стало те, що літак занадто пізно став заходити на друге коло. При цьому наголошується, що освітлення на аеродромі в Смоленську було незадовільним, а диспетчер давав неправильні команди.

Урядова комісія перевірила організацію польоту, навчання екіпажу, хід польоту і обслуговування на аеродромі в Смоленську. Прилади, згідно з дослідженнями, були справними і працювали нормально.

У доповіді повідомляється, що на екіпаж літака Ту-154 чинився тиск.

При цьому не важко помітити, що зазначений урядовий звіт майже повністю збігався з російським аналогом.

Російська сторона досі відмовляється віддати Польщі рештки президентського авіалайнера.

Згідно з прогнозом одного з найбільш поінформованих експертів зі РФ, незалежного московського політолога Андрія Піонтковського, відновлення польською стороною розслідування Смоленської катастрофи неминуче призведе до появи відповідного міжнародного трибуналу під егідою ООН.

Він впевнений, що це є "справою честі" для нового польського президента Анджея Дуди, кабміну Беати Шидло та владної парламентської більшості, які належать до тієї ж партії, що й загиблий Лех Качинський ("Право і справедливість" - PiS).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus