МОЗ найближчим часом вдосконалить систему надання швидкої медичної допомоги

07.10.2016 12:00

МОЗ найближчим часом вдосконалить систему надання швидкої медичної допомоги

Міністерство охорони здоров'я України має намір найближчим часом вдосконалити систему надання швидкої медичної допомоги (ШМД), при цьому одним із напрямків такого вдосконалення стане впровадження автоматизованих диспетчерських систем, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Міністерство охорони здоров'я України має намір найближчим часом вдосконалити систему надання швидкої медичної допомоги (ШМД), при цьому одним із напрямків такого вдосконалення стане впровадження автоматизованих диспетчерських систем.

Як інформує Інтерфакс-Україна, про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський на брифінгу в Києві.

За його словами, удосконалення дозволять спрямовувати на виклик найближчу машину, а не машини, які знаходяться на підстанції швидкої допомоги.

"В Україні вже є вдосконалені автоматизовані диспетчерські системи, які дозволяють на карті відслідковувати переміщення карети швидкої допомоги і відправляти на місце події саму близьку", - уточнив він.

Він також зазначив, що важливим кроком реформи швидкої медичної допомоги є відсіювання непрофільних викликів, які можуть направляти лікарів первинної допомоги, або педіатрам.

Заступник міністра повідомив про розробку курсів медичної допомоги для пожежних і поліцейських. Відповідні переговори і угоди з відомствами вже підписані. На його думку, існуючі курси для поліцейських і пожежників є формальними і не відповідають сучасному рівню надання допомоги немедікам.

У той же час Лінчевський зазначив, що в даний час система швидкої допомоги є однією з найбільш ефективних і надійних в українській охороні здоров'я.

Раніше повідомлялося, що в проекті державного бюджету на 2017 збільшено видатки на охорону здоров'я на 3,4 млрд грн, або на 6%.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus