МВФ не вимагає зараз підвищення пенсійного віку в Україні - Розенко

05.10.2016 12:00

МВФ не вимагає зараз підвищення пенсійного віку в Україні - Розенко

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд не ставить перед Україною однозначної вимоги про підвищення пенсійного віку в рамках виконання чотирирічної програми реформ, затвердженої в березні 2015 року. Про це в інтерв`ю журналістам сказав віце-прем`єр-міністр України Павло Розенко.

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд не ставить перед Україною однозначної вимоги про підвищення пенсійного віку в рамках виконання чотирирічної програми реформ, затвердженої в березні 2015 року. Про це в інтерв`ю журналістам сказав віце-прем`єр-міністр України Павло Розенко, передає УНІАН.

"Беручи до уваги весь галас, який піднімається, я хочу ще раз чітко заявити: на сьогодні ні в Меморандумі з МВФ, ні в уряді не говорять про підвищення пенсійного віку, - сказав Розенко. - Я в переговорах із МВФ із 2005 року. І можу сказати, що на всіх переговорах це питання стояло, але ми ні в 2005, ні у 2008 не підвищували пенсійний вік. Єдині, хто це зробив - це Янукович і Азаров, у 2011 році".

Розенко наголосив, що принципова позиція уряду: зараз підвищення пенсійного віку недоцільне.

"Це питання можна розглядати лише в перспективі: після того, коли підвищимо рівень і якість життя українців, а головне - коли підвищиться тривалість життя", - додав Розенко.

Як повідомлялось, введення параметричної пенсійної реформи до кінця грудня 2016 року, що передбачає скорочення дефіциту Пенсійного фонду шляхом зміни пенсійного віку та інших показників пенсійної системи, є структурним маяком програми співробітництва між Україною і Міжнародним валютним фондом. Водночас, в МВФ не наполягають лише на віковому вирішенні проблеми, а зазначають, що необхідно скоротити дефіцит Пенсійного фонду.

Раніше президент України Петро Порошенко зазначав, що реформа пенсійної системи та системи охорони здоров`я, що передбачає запровадження страхової медицини, дозволить ефективніше використовувати значні фінансові ресурси й відкриє нові резерви для розвитку економічного потенціалу і внутрішнього ринку. В свою чергу міністр фінансів Олександр Данилюк підкреслював, що діюча в Україні пенсійна система є застарілою, нечіткою, незрозумілою й несправедливою, а тому потребує термінового реформування для того, щоб вчасно й стабільно забезпечувати виплати.

На поточний момент в Україні налічується понад 12 млн пенсіонерів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus