МВС запропонує парламенту законопроект про "презумпцію правоти поліцейського" - Аваков

26.09.2016 12:00

МВС запропонує парламенту законопроект про "презумпцію правоти поліцейського" - Аваков

Міністерство внутрішніх справ України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде й імператив презумпції правоти поліцейського, заявляє міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. "Імператив презумпції правоти поліцейського - має стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському - потім оскарж!" - написав Аваков.

Міністерство внутрішніх справ України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде й імператив презумпції правоти поліцейського, заявляє міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Імператив презумпції правоти поліцейського - має стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському - потім оскарж! І справа тут не в необхідних до ухвалення законодавчих поправках, що відповідають досвіду розвинених світових демократій. Справа в тому, щоб суспільство прийняло це правило - як необхідне правило для власної безпеки, як своє", - написав Аваков на своїй сторінці у Facebook у понеділок уранці.

За його словами, це не обмеження громадянських свобод, а правило безпеки - яке через процедуру порядку лише на дуже короткий час відстрочує права громадянина на апеляцію дій поліцейського.

"Це висока відповідальність і високі права для поліції? Так! Але іншого шляху немає. Поліція, що змінюється, реформується, - повинна і буде отримувати і більше прав, і більше довіри суспільства. Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Необхідно вдосконалювати і поліцейські сили, розширюючи їхній рівень і компетентності, і відповідальності за забезпечення свобод кожного. Розширюючи апріорі рівень довіри", - написав глава МВС.

За словами Авакова, презумпція правоти поліцейського має працювати, як це відбувається в Німеччині, США, Великій Британії, Франції, Італії, Канаді та багатьох інших країнах.

"Презумпція правоти поліцейського (спочатку підкоряйся - потім оскарж) - один з інструментів побудови системи колективної внутрішньої безпеки! У пакеті законодавчих ініціатив щодо гарантування безпеки, підготовлюваному до внесення до парламенту, МВС пропонуватиме парламентарям імплементувати цю норму в законодавчому полі", - підсумував міністр.

Зазначимо, раніше керівник Національної поліції України Хатія Деканоїдзе звернулася до українців із закликом підтримувати поліцейських, оскільки вони щодня ризикують власним життям.

Як відомо, вранці 25 вересня у Дніпрі зловмисник застрелив патрульного поліцейського, який зупинив його авто за порушення правил дорожнього руху, та поранив його напарницю. Згодом поранена патрульна померла під час операції.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus