МЗС Британії: неможливо продовжувати переговори по Сирії, поки РФ і Асад бомблять лікарні

03.10.2016 09:00

МЗС Британії: неможливо продовжувати переговори по Сирії, поки РФ і Асад бомблять лікарні

Глава МЗС Британії Борис Джонсон заявив про неможливість продовжувати переговори по Сирії на тлі бомбардувань лікарень, які приписують сирійським і російським літакам. Тим часом сирійська армія після обстрілів і бомбардувань, які продовжилися у неділю, закликала бойовиків покинути східні райони Алеппо під гарантії безпечного проходу.

Глава МЗС Британії Борис Джонсон заявив про неможливість продовжувати переговори по Сирії на тлі бомбардувань лікарень, які приписують сирійським і російським літакам. Тим часом сирійська армія після обстрілів і бомбардувань, які продовжилися у неділю, закликала бойовиків покинути східні райони Алеппо під гарантії безпечного проходу, повідомляє NEWSru.com.

В 26 містах світу пройшли акції проти дій Росії і Асада в Сирії

Джонсон напередодні вже звинувачував Росію у військових злочинах в Сирії. Він продовжив свою лінію на з'їзді Консервативної партії в Бірмінгемі. "Триваюча жорстокість режиму Асада проти населення Алеппо і співучасть Росії в скоєнні явних військових злочинів, бомбардуваннях лікарень, - коли вони знають, що це лікарні і нічого більше, крім лікарень, - унеможливлюють відновлення мирних переговорів і лише підсилюють міграційну кризу", - заявив він.

Міжсирійські переговори перервалися в Женеві в кінці квітня, не привівши до серйозних результатів, а терміни їх відновлення неодноразово зсувалися.

Вранці російський МЗС повідомив про телефонну розмову глави МЗС Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі, які обговорювали якісь кроки щодо нормалізації ситуації в Алеппо.

Судячи з повідомлень з міста, яке тиждень перебуває під вогнем сирійських військових за підтримки російських ВКС, перелому в неділю не настало. Reuters з посиланням на дані армії і правозахисників з сирійської ради з нагляду за правами людини повідомляє, що урядовим військам вдалося просунутися на південь в бік міста від зайнятого раніше табору біженців Хандарат, частково взявши під контроль пару районів.

На початку вересня Росія і США підписали угоди щодо Сирії. Передбачалося розмежувати території, які підконтрольні терористичним угрупованням та помірної сирійської опозиції і налагодити доставку гуманітарної допомоги.

Після прийняття документів 12 вересня в Сирії оголосили перемир'я, і в першу добу ООН зафіксувала зниження жертв серед мирного населення. Однак пізніше в околицях Алеппо обстріляли гуманітарний конвой ООН, в результаті чого загинули щонайменше 20 людей. США звинуватили в атаці на конвой російські ВКС, в Міноборони це заперечували.

В Алеппо після зриву перемир'я почався наступ сирійської армії. Масштабна операція триває вже тиждень.

Офіційне сирійське агентство SANA в неділю повідомило, що командування сирійської армії закликало бойовиків покинути контрольовані ними східні райони Алеппо під гарантії безпечного проходу. "Командування збройних сил закликає всіх бойовиків в східних кварталах Алеппо покинути ці квартали і дати людям жити звичайним життям", - йдеться в заяві.

Відзначається, що побажали вийти бойовикам "буде гарантований безпечний прохід і необхідна допомога".

Сирійська армія контролює близько половини сирійської північній столиці. 22 вересня командування оголосило про початок військової операції в захопленому терористами східному Алеппо.

В 26 містах світу пройшли акції проти дій Росії і Асада в Сирії

У 26 містах світу пройшла акція "День гніву за Алеппо", учасники якої виступали проти військових дій Росії і сирійського президента Башара Асада. Як передає Euronews, зокрема, акції пройшли в Данії, Німеччині, Англії, США, Австралії і в Південно-Африканській республіці.

"У Берліні учасники мітингу вимагали від Росії припинити підтримувати уряд Башара Ассада і зупинити атаки, в яких щодня гинуть десятки мирних жителів. У Стамбулі протестувальники просили припинити обстріли в Алеппо, де сотні тисяч людей залишаються заблокованими всередині міста, і порівняли ситуацію з Голокостом", - повідомляє Euronews.

У Лондоні близько 200 осіб пройшлися вулицями міста. Учасник протесту, засновник кампанії "Сирійська солідарність" Абделазіз Алмаші порівняв дії Путіна і Асада з діями Гітлера.

"Ми звертаємося до міжнародного співтовариства, яке бере участь у злочинах проти людства. Тому що коли ми бачимо, як Башар Ассад, росіяни та іранці скоюють злочини проти мирних жителів в Сирії, порушуючи міжнародне законодавство, воно (міжнародне співтовариство) не робить нічого, щоб зупинити їх, і тоді воно стає частиною злочину", - додав активіст.

Відзначимо, що за даними ООН, з моменту порушення "режиму тиші" 19 вересня під бомбами загинули щонайменше три сотні осіб, з них майже третина - діти.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus