МЗС Франції вимагає від РФ відкрито повідомити про стан здоров'я Савченко

08.03.2016 14:00

МЗС Франції вимагає від РФ відкрито повідомити про стан здоров'я Савченко

У МЗС Франції висловили стурбованість станом здоров'я Надії Савченко, яка вже четвертий день тримає сухе голодування, і закликали звільнити її. Париж також вимагає від Москви більше не утримувати осіб, які незаконно перебувають на території Росії, в тому числі і Надію Савченко, йдеться в заяві МЗС Франції.

У МЗС Франції висловили стурбованість станом здоров'я Надії Савченко, яка вже четвертий день тримає сухе голодування, і закликали звільнити її.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Ромен Надаль, Росія повинна відповідно до мінських домовленостей, відкрито повідомити про стан здоров'я Савченко.

Париж також вимагає від Москви більше не утримувати осіб, які незаконно перебувають на території Росії, в тому числі і Надію Савченко, йдеться в заяві МЗС Франції.

Нагадаємо, після того, як суддя 3 березня не дав Савченко сказати останнє слово і переніс засідання суду на 9 березня, Надія оголосила сухе голодування і заявила що буде чинити опір втручанню лікарів, крім українських або закордонних.

Адвокат Марк Фейгін анонсував проведення міжнародної акції на підтримку Савченко в день суду 9 березня.

6-7 березня в Києві, Харкові, Одесі, Житомирі та інших містах України почалися масові акції на підтримку льотчиці. Акцію підтримали активісти й українська діаспора в Німеччині, Бельгії, Естонії, Чехії та інших країнах світу.

Російський омбудсмен Елла Памфілова 6 березня заявила про "задовільний стан" Надії Савченко.

У понеділок, 7 березня, українські консули Олександр Ковтун і Віталій Москаленко змогли зустрітися з українською льотчицею Надією Савченко в СІЗО-3 Новочеркаська Ростовської області. Генконсул підкреслив, що Надія має твердий намір тримати сухе голодування, поки її не повернуть в Україну.

Вранці, 7 березня, Надія Савченко з СІЗО передала коротке послання, в якому заявила: "Живою або мертвою я вже перемогла!".

Україна звернулася з листом до країн ЄС і США з проханням посилити тиск на Росію для звільнення льотчиці Надії Савченко.

Також мати ув'язненої Надії Савченко записала відеозвернення до світових лідерів зі словами: "Врятуйте мою дитину".

У відповідь Євросоюз зажадав від путінського режиму негайного звільнення Надії Савченко. У разі продовження свавілля з боку Кремля в Європарламенті вимагають введення подальших політичних та економічних санкцій проти Росії. Також євродепутати мають намір ініціювати "список Савченко".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus