МЗС: Нідерланди взяли час на переговори про Асоціацію з Україною

01.11.2016 09:00

МЗС: Нідерланди взяли час на переговори про Асоціацію з Україною

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає, що уряд Нідерландів зміг запобігти розгляду у парламенті країни питання про відкликання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Про це вона сказала в ефірі "5 каналу". Як зазначила дипломат, те, що сьогодні голова уряду Нідерландів Марк Рютте разом з міністром закордонних справ Бертом Кундерсом звернулися до парламенту з листом.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає, що уряд Нідерландів зміг запобігти розгляду у парламенті країни питання про відкликання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Про це вона сказала в ефірі "5 каналу", пише УНІАН.

В МЗС розповіли, коли ЄП зможе внести до порядку денного питання "безвізу" з Україною

Як зазначила дипломат, те, що сьогодні голова уряду Нідерландів Марк Рютте разом з міністром закордонних справ Бертом Кундерсом звернулися до парламенту з листом, в якому викладають свою позицію щодо подальшого розгляду питання ратифікації Угоди про асоціацію, є результатом дуже великої кількості консультацій на різному рівні.

Зеркаль наголосила, що такі консультації проводились для пошуку політичного консенсусу в Нідерландах.

"На початку минулого тижня це виглядало дуже сумно. Оскільки єдиний вихід, який пропонувався, це внесення до парламенту прем’єром Рютте проекту закону про відкликання ратифікації, бо у нього не було голосів в коаліції для того, щоб він міг рухатися далі, і завершити процес ратифікації", - зауважила заступник міністра.

"Те, що вдалося досягти домовленості з опозиційними силами, і що вони підтримують його прагнення дійти до якогось логічного завершення процесу ратифікації, це дійсно праця на всіх рівнях із включенням усіх можливих важелів впливу", - додала Зеркаль.

За її словами, останній розвиток подій довкола Угоди про асоціацію є поштовхом до діалогу між Нідерландами і Радою ЄС щодо пошуку взаємоприйнятного рішення.

Як повідомлялося, у липні 2015 року парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проте 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбувся консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Проти проголосував 61% учасник референдуму, за – понад 38%. Явка становила 32,28%. Єврокомісія та Україна очікують від уряду Нідерландів пропозицій щодо подальших дій після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

22 вересня прем'єр-міністр Нідерландів Рютте заявив, що його країна може не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у частині запровадження поглибленої й всеосяжної зони вільної торгівлі. При цьому він висловив певний оптимізм, що Угода про асоціацію в частині зони вільної торгівлі може залишатися чинною і без Нідерландів, поширюючись на інші 27 країн-членів Європейського Союзу та України.

У той же час 28 жовтня Рютте заявив, що намагається переконати опозицію, голосів якої не вистачає для ратифікації Угоди у Сенаті, щоб вона підтримала ратифікацію документу до 1 листопада.

Разом з тим 31 жовтня уряд Нідерландів звернувся до парламенту країни з листом, у якому йдеться про те, що в інтересах держави важливо ратифікувати Угоду про асоціацію. Зазначається, що уряд Нідерландів планує до 15-16 грудня продовжити переговори з Україною, ЄС та нідерландськими опозиційними партіями для досягнення компромісу, який дозволить ратифікувати Угоду про асоціацію і, водночас, врахувати результати референдуму в країні.

Як зазначив Рютте, в наступні півтора місяця уряд продовжить переговори з країнами-членами ЄС і Україною з метою вписати, що Угода про асоціацію не є кроком до членства в ЄС, і українці не матимуть доступу до робочого ринку ЄС. Також має бути включено, що не буде військового співробітництва та фінансової допомоги. Крім того, має бути обумовлено, що боротьба з корупцією в Україні буде центральною частиною угоди. Щодо цих змін необхідно досягти домовленостей під час Європейської Ради (саміту ЄС) 15-16 грудня. До цієї дати уряд Нідерландів бере час для подальших переговорів.

В МЗС розповіли, коли ЄП зможе внести до порядку денного питання "безвізу" з Україною

Олена Зеркаль сподівається, що внесення до порядку денного Європейського парламенту питання можливості запровадження безвізового режиму України з ЄС може відбутися після 7 листопада. Про це Зеркаль сказала і додала, що це станеться, якщо в ЄС дійдуть згоди щодо механізму призупинення безвізових режимів з третіми країнами.

"Це питання пов'язано з тим, що в Європейському Союзі, а саме між інституціями Європейського Союзу продовжуються дуже важкий і довгий діалог щодо механізму припинення безвізового режиму", - сказала заступник міністра, коментуючи відсутність у порядку денному Європарламенту питання розгляду можливості запровадження безвізу з Україною в листопаді.

При цьому вона висловила переконання, що процес щодо запровадження механізму припинення безвізового режиму наближається до логічного завершення.

"Принаймні вони прийняли рішення щодо трьохступеневого механізму призупинення дії безвізового режиму, і зараз основне питання полягає в тому, хто на якому етапі буде приймати рішення, і хто буде головним", - зазначила Зеркаль.

У цьому зв'язку вона додала: "Чи це буде делегований акт, і це рішення буде приймати виключно (Європейська) комісія, чи комісія буде представляти цю позицію (Європейському) парламенту і зі згоди парламенту приймати своє рішення".

При цьому вона наголосила, що на остаточному рішенні щодо запровадження механізму припинення безвізу наполягають в першу чергу країни-члени. За її словами, українські дипломати змушені застосовувати додаткові важелі впливу на країни-члени ЄС в той час, коли головні європейські інституції готові продовжувати цю роботу. Також вона припускає, що на порядку денному в листопаді питання про запровадження безвізового режиму з Україною може з'явитися після кулуарних домовленостей в ЄС.

"На наступний тиждень запланований тріалог з припиненню безвізового режиму - це 7 листопада, і якщо 7 листопада вони дійдуть до компромісного рішення, то після цього може з'явитися, в принципі, з'явиться в порядку денному вже позначка щодо розгляду механізму припинення безвізового режиму", - сказала заступник міністра закордонних справ.

При цьому Зеркаль зауважила, що Україна наполягає на тому, щоб питання запровадження безвізового було поставлено на засідання постійних представників країн-членів ЄС у Брюсселі. Вона нагадала, що в Євросоюзі по суті залишилося два питання, щодо яких необхідно знайти компроміс.

"Зі слів посла Німеччини в Брюсселі, вони майже вийшли на розуміння того, як це може бути досягнуто, і вони сподіваються, що це відбудеться якраз на наступному тижні", - додала заступник міністра закордонних справ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus