МЗС: провокацією з "розмовою" Порошенка і Атамбаєва хотіли зірвати ініціативу України в ООН щодо Криму

03.11.2016 20:00

МЗС: провокацією з "розмовою" Порошенка і Атамбаєва хотіли зірвати ініціативу України в ООН щодо Криму

Спланована провокація щодо телефонної розмови між президентом України Петром Порошенком та президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим мала на меті перешкодити просуванню українською стороною в ООН важливої ініціативи з прав людини в Криму, заявила у четвер 3 листопада речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

Спланована провокація щодо телефонної розмови між президентом України Петром Порошенком та президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим мала на меті перешкодити просуванню українською стороною в ООН важливої ініціативи з прав людини в Криму, заявила речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"У президента України була запланована черга телефонних розмов із метою просування в ООН проекту резолюції щодо порушення прав людини в Криму, зокрема розмова з президентом Республіки Киргизстан. Інформацію щодо спланованої провокації нині перевіряє українська та киргизька сторони... Ми з'ясовуємо всі обставини, зокрема технічні. Вже зараз очевидно, що такі дії мали на меті перешкодити просуванню Україною в ООН важливої ініціативи щодо Криму", - сказала вона у четвер 3 листопада, передає "Інтерфакс-Україна".

Беца зазначила, що про цю перевірку було домовлено під час телефонної розмови між міністрами закордонних справ України та Киргизстану.

Як повідомлялося, 2 листопада на офіційному сайті президента України з'явилося повідомлення про телефонну розмову з президентом Атамбаєвим. У повідомленні зазначалося, що сторони "обговорили актуальні питання порядку денного українсько-киргизьких відносин".

Пізніше того ж дня, 2 листопада, в киргизьких ЗМІ повідомили, що такої телефонної розмови Порошенка з Атамбаєвим насправді не було. Так, завідувач відділом зовнішньої політики в ранзі заступника керівника Апарату президента Киргизької Республіки Сапар Ісаков допустив, що "можливо, українського лідера хтось розіграв".

А вже наступного дня, 3 листопада, сайт президента України прибрав з публікації новину про цю телефонну розмову Порошенка і Атамбаєва.

Нагадаємо, до цього голова держави ставав лише непрямою мішенню пранкерів та поширювачів фейків. Йдеться про листи та інтерв'ю, які начебто Порошенко писав до народного депутата Надії Савченко, коли та була ще бранкою у Росії, а також про спробу "втюхати" американській газеті The New York Times інтерв'ю від імені президента України. В останньому випадку (у квітні 2016-го), за словами прес-секретар голови української держави Святослава Цеголка, то була спрямована акція російських спецслужб. А щодо Савченко (березень 2016 року), то вину на себе взяв напарник відомого пранкера Володимира "Вована" Кузнєцова Олексій "Лексус" Столяров, який, розповідаючи подробиці свого розіграшу, заявив, що саме він підробив лист від Порошенка. Пранкер навіть зідзвонився з адвокатом Савченко Марком Фейгіним і представився офіційним представником президента України.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus