МЗС РФ: заяви про розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі не відповідають дійсності

27.10.2016 18:00

МЗС РФ: заяви про розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі не відповідають дійсності

"Заяви про якусь домовленість з розгортання на Донбасі збройної поліцейської місії просто не відповідають дійсності", - заявила офіційний речник МЗС РФ Марія Захарова. Вона стверджує, що йдеться про організацію посиленого спостереження за розведенням сторін на лінії зіткнення силами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

У Міністерстві закордонних справ РФ стверджують, що заяви про домовленості щодо розгортання поліцейської місії Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) на Донбасі "не відповідають дійсності".

По це на брифінгу в Москві заявила офіційний речник МЗС РФ Марія Захарова, передає УНІАН.

"Дуже багато неправильних трактувань, заснованих, зокрема, на якихось вкиданнях української сторони, це все перемішалося, мало хто розбирається в цьому питанні. Я внесу ясність", - сказала Захарова і додала, що розуміє, що Україна наполягатиме на своєму трактуванні.

"Чітке і ясне наше не просто трактування, а наше сприйняття цього питання. Заяви про якусь домовленість з розгортання на Донбасі збройної поліцейської місії просто не відповідають дійсності", - заявила вона.

Захарова стверджує, що йдеться про організацію посиленого спостереження за розведенням сторін на лінії зіткнення силами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Саме про це йшлося у рамках "нормандського саміту" в Берліні 19 жовтня", - сказала Захарова.

Вона зазначила, що зараз за розведенням сторін спостерігає СММ ОБСЄ, яка "має цивільний характер", і її спостерігачі не озброєні.

"Питання про надання їм права на носіння табельної зброї, причому тільки на ділянках розведення і в цілях самозахисту, обговорювалося в ОБСЄ влітку цього року, але не набуло розвитку через відсутність консенсусу", - сказала Захарова і додала, що Росія не виступала проти надання спостерігачам ОБСЄ табельної зброї на ділянках розведення.

Нагадаємо, 19 жовтня в Берліні відбулися переговори президента України Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента РФ Володимира Путіна.

На прес-конференції за підсумками переговорів Порошенко заявив, що лідери країн "нормандського формату" затвердили німецькі й французькі пропозиції щодо основних критеріїв "дорожньої карти" виконання Мінських угод.

За словами президента, Росія підтримала необхідність розміщення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Порошенко також зазначив, що зараз не йдеться про дату виборів на окупованій частині Донецької і Луганської областей. Разом з тим, додав він, лідери країн домовилися продовжити на рівні експертів і робочих груп підготовку концепції виборчого законодавства для проведення виборів на Донбасі.

Пізніше у Кремлі заявили, що голови країн "нормандського формату" в Берліні не обговорювали розміщення озброєної місії ОБСЄ на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, президент РФ Володимир Путін, мовляв, лише "дав потенційну згоду".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus