МЗС: заборона РФ Меджлісу є проявом расизму. Порошенко: наступники Сталіна зберегли антисемітизм елементом держполітики

29.09.2016 23:00

МЗС: заборона РФ Меджлісу є проявом расизму. Порошенко: наступники Сталіна зберегли антисемітизм елементом держполітики

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного Суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності. Президент Петро Порошенко порівняв цю заборону з державною політикою СРСР за часів генсека ЦК ВКП(б) Йосипа Сталіна.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного Суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

Про це йдеться у заяві МЗС України, оприлюдненій прес-службою диппредставництва у четвер 29 вересня.

"Заборона вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом "боротьби з екстремізмом" є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар. Так, за ст. 280.1 КК РФ "Екстремізм" т.зв. "правоохоронними органами" Криму було порушено ряд кримінальних проваджень щодо заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, кримських татар Алі Асанова, Мустафи Дегерменджі, Ескендера Кантемира, Ескендера Емірваліева і Арсена Юнусова ("Справа 26 лютого"), заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова та інших громадян України кримськотатарського походження", - наголосили у МЗС.

У міністерстві розглядають таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації.

"Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у "сіру зону" терору і безправ’я", - йдеться у повідомленні.

У МЗС заявили, що протягом двох з половиною років окупації РФ не лише цілеспрямовано і системно порушує права людини і обмежує свободи в українському Криму, але й повністю знищує незалежні механізми їхнього гарантування та захисту. "Це засвідчує, зокрема, навмисне витіснення з півострова Меджлісу - органу самоврядування, що функціонує десятиліттями і ефективно відстоює права корінного народу півострова, і заміщення його повністю контрольованим "Киримом"", - передали у міністерстві.

"Твердо знаємо, що саме незалежна і свідома громадянська позиція Меджлісу, його послідовна підтримка територіальної цілісності України та міжнародний авторитет зробили його об’єктом політичного переслідування з боку Російської Федерації. Оголошуючи його діяльність "поза законом", а також безпідставно переслідуючи активістів цього органу та представників кримськотатарського народу в цілому, Російська Федерація фактично діє методами сталінського режиму, кульмінацією злочинних дій якого стала масова депортація і знищення кримських татар у 1944 році", - наголосили у дипломатичному відомстві.

"Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму. Також звертаємося до міжнародних партнерів із закликом активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму, у т.ч. щодо забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів міжнародних і правозахисних організацій для здійснення постійного моніторингу стану дотримання прав людини", - сказано у заяві.

У МЗС також зазначили, що Україна доводитиме у судових інстанціях незаконність усіх дій РФ, пов’язаних з тимчасовою окупацією АР Крим та м. Севастополь, включно із рішенням про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності.

Президент України Петро Порошенко порівняв заборону Верховним судом Російської Федерації меджлісу кримськотатарського народу з державною політикою СРСР за часів генсека ЦК ВКП(б) Йосипа Сталіна.

"До речі, саме сьогодні Верховний суд Росії ухвалив ксенофобське рішення про заборону меджлісу. Так от справа Сталіна живе. Наступники вождя зберегли антисемітизм як елемент державної політики. Але замість політики фізичної ліквідації зробили ставку на знищення єврейської ідентичності як такої", - заявив він на заході, присвяченому 75-м роковинам трагедії жертв Бабиного Яру в Києві в четвер 29 вересня.

Голова української держави наголосив, що Москва десятиліттями постачала і постачає зброю "тим, хто мріє скинути Ізраїль у море".

Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, було відхилено апеляційну скаргу представників меджлісу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus