На Черкащині повернули старі назви двом декомунізованим селам через невдоволення жителів

12.10.2016 19:00

На Черкащині повернули старі назви двом декомунізованим селам через невдоволення жителів

Так, перейменованому селу Поминник Маньківського району повернули стару назву – Вікторівка. Нова назва села Помийник, яку село носило ще до радянських часів, на думку місцевих жителів, звучить негарно та викликає неприємні асоціації. Також перейменоване в рамках декомунізації село Чубівка Смілянського району змінило назву на Ленське.

У Черкаській області два села, які отримали нові назви у рамках декомунізації, знову перейменовані через масове невдоволення місцевого населення.

Сьогодні, 12 жовтня, на черговій сесії Черкаської облради, два села, які раніше були перейменовані в межах декомунізації, отримали нові назви, передає УНІАН.

Зокрема, перейменованому селу Поминник Маньківського району повернули стару назву – Вікторівка. Нова назва села Помийник, яку село носило ще до радянських часів, на думку місцевих жителів, звучить негарно та викликає неприємні асоціації. Щоб повернути попередню назву, селяни влітку цього року зверталися до народного депутата з Черкащини Валентина Ничипоренка, який ініціював проект постанови Верховної Ради про перейменування села.

Також перейменоване в рамках декомунізації село Чубівка Смілянського району змінило назву на Ленське. Проти нової назви селяни виступили, оскільки не змогли зрозуміти її походження.

Довідка

Вікторівка - (до 1941 року – Помийник) – село в Україні, в Маньківському районі Черкаської області, центр сільської ради. У селі мешкає 1129 (інформація за 2005 рік) людей.

В архівних джерелах ця слобода й згадується спершу як Поминник. Упродовж другої половини XVII століття, а надто — після прилучення українських земель до Російської імперії, ця назва — у зв'язку із співзвучністю з російським словом "помойник" — і перейшла від назви річки на йменування села як Помийник.

У 1936 році створений у селі колгосп назвали іменем Віктора Семеновича Близнюка – першого голови колгоспу, вбитого на засіданні правління у 1930 році, а 9 квітня 1941 року село перейменовано на Вікторівку на честь Віктора Близнюка.

У рамках декомунізації згідно з постановою Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" від 19 травня 2016 року № 377-VIII село Вікторівка було перейменовано на село Поминник.

2 червня нардеп Валентин Ничипоренко звернувся до Верховної Ради з проектом постанови (реєстр. № 397) щодо перейменування села Поминник на село Вікторівка. У пояснювальній записці зазначалося, що громада села вважає за необхідне перейменувати населений пункт на село "Вікторівка" на честь воїнів, які боронили державний суверенітет України та захищали її народ. "У назві "Вікторівна" коренем слова є латинський термін "VIKTORY", що перекладається як "ПЕРЕМОГА". Відповідно до етимологічного словника, термін "VIKTORY" тлумачиться як "військова перевага", "перемога в бою" або "фізичний конкурс", - зазначалося в пояснювальній записці.

Ленське — село в Україні (до 2016 р. - Ленінське, у часи Російської Імперії - Ленське), у Смілянському районі Черкаської області. У селі мешкає 275 людей.

У рамках декомунізації згідно з постановою Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" від 19 травня 2016 року №1377-VIII село Ленінське було перейменовано на село Чубівка.

Однак 16 червня нардеп Сергій Рудик вніс до парламенту проект постанови (реєстр.№ 4826) про перейменування села Чубівка на Ленське.

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянувши відповідний проект постанови, ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді відхилити його за наслідками розгляду в першому читанні.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus