На ділянці Богданівка-Петровське почалося розведення військ

07.10.2016 13:00

На ділянці Богданівка-Петровське почалося розведення військ

У районі Петрівського в Донецькій області розпочалося синхронне розведення сил і засобів від лінії розмежування відповідно до Рамкового рішення від 21 вересня, погодженого в Мінську Тристоронньою контактною групою з урегулювання ситуації на Донбасі, повідомив речник АТО підполковник Віктор Шубець.

У районі Петрівського в Донецькій області розпочалося синхронне розведення сил і засобів від лінії розмежування відповідно до Рамкового рішення від 21 вересня, погодженого в Мінську Тристоронньою контактною групою з урегулювання ситуації на Донбасі.

Про це УНІАН повідомив речник АТО підполковник Віктор Шубець.

"Ми планували не тільки в Петрівському, а планували також на Луганському напрямку. Але у зв’язку з тим, що в Станиці Луганській протягом останніх трьох діб тривають обстріли, це питання не було забезпечено. Що стосується Маріупольського напрямку (в районі Петрівського), то тут поки що протягом півгодини всі заходи йдуть згідно з планом", – сказав Шубець.

Він додав: "Маємо надію, що обстрілів все-таки не буде й ми зможемо забезпечити виконання домовленостей".

Глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський зазначив, що жителям населених пунктів у зоні відводу нічого не загрожує і ця територія залишається під контролем української влади.

"Хочу заспокоїти жителів Донецької області - нічого страшного не відбувається. Ця територія і надалі залишається під контролем української влади, під наглядом наших розвідників, і під наглядом ОБСЄ", - повідомив глава обладміністрації у Фейсбуці.

"У разі порушення агресором домовленості, максимум за 10 хвилин наше військо в повній бойовій готовності займе попередні позиції і візьме під контроль всю цю територію. Але дуже сподіваюся, що такої необхідності не буде", - підкреслив Жебрівський.

За його словами, розведення військ буде сприяти тому, щоб перестали гинути наші солдати. "Мені боляче і прикро майже щодня читати зведення про те, що гинуть наші воїни або отримують поранення. Тому якщо є найменша можливість уникнути таких жертв, ми повинні докласти до цього максимум зусиль", - пояснив глава обладміністрації.

У той же час, він зазначив, що після відводу військ для українських розвідників "буде трохи більше роботи і небезпеки", але рухатися до зниження напруги в регіоні та встановлення миру все одно потрібно. "Я дуже сподіваюся, що не будуть гинути наші воїни, і ми не будемо отримувати сумні зведення з фронту. Принаймні, на цих дільницях", - написав Жебрівський.

У свою чергу представник України в сфері безпеки підгрупі Тристоронньої контактної групи Євген Марчук заявив Українській правді, що питання синхронного розведення військових підрозділів біля Станиці Луганській "буде залежати від того, як пройде розведення у Петровського, і головне, чи буде витриманий бойовиками режим тиші і всі інші умови, в тому числі розмінування і допуск спостерігачів СММ ОБСЄ і СЦКК до всієї території певної ділянки біля Станиці".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке має зафіксувати спостережна місія ОБСЄ.

Як повідомлялося, 22 вересня розпочато підготовчі роботи до відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Однак у штабі АТО повідомляли, що бойовики не допускають спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у місто Золоте, в якому заплановано розведення сил і засобів від лінії зіткнення.

28 вересня перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Александер Хуґ відвідав населений пункт Петровське, в якому буде відбуватися розведення сил. За його словами, донецькі бойовики не надали безпечного доступу місії в село Петровське і не приступили до розмінування цього району, тож моніторинг вести неможливо.

Напередодні в штабі повідомляли, що вперше за два останні тижні спостерігається певна ескалація військової обстановки на лінії фронту. Так, унаслідок ворожих обстрілів поранень зазнали троє українських воїнів. За минулу добу в зоні АТО загинув український військовий через обстріл бойовиками Авдіївської промзони.

29 вересня українська сторона вимагала проведення засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції для обговорення питання порушення режиму тиші. Однак представники бойовиків відмовились від неї.

Увечері 1 жовтня сторони провели відведення сил в населеному пункті Золоте Луганської області, зокрема звільнено по 1 кв. км уздовж лінії фронту.

5 жовтня спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що учасники Контактної групи по Україні ще не дійшли компромісу стосовно умов формування семи додаткових зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus