На Донбас приїхав черговий кремлівський "гумконвой"

22.09.2016 12:00

На Донбас приїхав черговий кремлівський "гумконвой"

"Особливістю 56-го т.зв. "гумконвою" можна вважати невідповідність зазначеного в ноті МЗС РФ характеру вантажу, оскільки, крім заявлених товарів, в'їхали вантажівки з книгами (1 а/м), меблями (1 а/м) і сантехнікою (1 а/м), а також кількість транспортних засобів (заявлено - 60, в'їхало - 69)", - повідомив помічник голови Держприкордонслужби.

Російська Федерація в четвер вранці, 22 вересня, вкотре в односторонньому порядку здійснила пропуск на територію України 56-го так званого "гуманітарного конвою" в складі 69 автомобілів, чим грубо порушила норми міжнародного і національного права, повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України, речник відомства Олег Слободян.

"З 6.25 до 7.20 через пункти пропуску "Донецьк" (РФ) і "Матвєєв Курган" (РФ) на в'їзд в Україну прослідувало дві колони "гумконвою" в складі 69 автомобілів", - написав Слободян на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що РФ знову грубо порушила норми міжнародного і національного права, що регламентують порядок направлення гуманітарних вантажів, і українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій. Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, за словами Слободяна, також не брали участі в огляді вантажу.

"В ході візуального спостереження було встановлено, що більшість автомобілів заповнене нібито продуктами харчування і медикаментами. У той же час особливістю 56-го т.зв. "гумконвою" можна вважати невідповідність зазначеного в ноті МЗС РФ характеру вантажу, оскільки, крім заявлених товарів, в'їхали вантажівки з книгами (1 а/м), меблями (1 а/м) і сантехнікою (1 а/м), а також кількість транспортних засобів (заявлено - 60, в'їхало - 69)", - повідомив помічник голови Держприкордонслужби.

Він також зазначив, що в пункті пропуску "Донецьк" (РФ) під час проходження "гумконвою" були присутні журналісти телеканалу "Росія 24".

Раніше українська розвідка повідомила, що автомобілі так званого "гумконвою" везуть на Донбас боєприпаси і зброю.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus