На Донбасі з початку року загинули 173 бійця ЗСУ, - Полторак в Швеції. Оборонні відомства країн поглиблюють співпрацю

07.10.2016 07:00

На Донбасі з початку року загинули 173 бійця ЗСУ, - Полторак в Швеції. Оборонні відомства країн поглиблюють співпрацю

В зоні проведення антитерористичної операції з початку 2016 року загинуло 173 українських військовослужбовця. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на зустрічі з начальником Головного штабу оборони Збройних сил Королівства Швеція Денісом Гуленспоре, що відбулася у Стокгольмі (Швеція) у четвер 6 жовтня.

В зоні проведення антитерористичної операції з початку 2016 року загинуло 173 українських військовослужбовця.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на зустрічі з начальником Головного штабу оборони Збройних сил Королівства Швеція Денісом Гуленспоре, що відбулася у Стокгольмі (Швеція), повідомили у прес-службі українського оборонного відомства.

Полторак та голова Міноборони Швеції домовилися про поглиблення співпраці оборонних відомств

"На сьогодні Росія продовжує політику цілеспрямованої ескалації конфлікту. З початку 2016 року російські окупаційні війська понад 12 тисяч разів порушили режим припинення вогню, що призвело до загибелі 173 військовослужбовців", — сказав Полторак.

Він також поінформував, що на території України незаконно перебуває 6 тис. військовослужбовців ЗС РФ.

Українська делегація також продемонструвала представникам Швеції "відео, на якому чітко видно як через держкордон з Росією на окуповані території України заїжджає військова техніка та озброєння, автомобілі із матеріально-технічними запасами". Разом з тим Полторак наголосив, що Україна продовжує політику мирного врегулювання конфлікту.

На зустрічі сторони, крім того, обговорили план українсько-шведського співробітництва. Зокрема, йшлося про допомогу українській стороні в підготовці фахівців з тактичної медицини, а також щодо відновлення співпраці у сфері екологічної безпеки тощо.

Міністр оборони України запросив начальника Головного штабу оборони ЗС Швеції до України для зустрічі з начальником Генерального штабу — головнокомандувачем Збройних сил України.

В свою чергу начальник Головного штабу оборони ЗС Швеції Деніс Гуленспоре зауважив, що Україна проходить велике випробування, але разом з тим активно розвиваються українські Збройні Сили.

"Ми готові ділитися своїм досвідом. Особливо, що стосується набуття спроможностей и взаємосумісності з країнами-членами НАТО. Ми з радістю приймемо ваше запрошення для подальшої активізації нашої співпраці", — сказав він.

Полторак та голова Міноборони Швеції домовилися про поглиблення співпраці оборонних відомств

Сьогодні у Стокгольмі відбулася офіційна зустріч міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака з міністром оборони Королівства Швеція Петером Хултквістом.

Як повідомила прес-служба Міноборони, під час зустрічі Полторак запропонував поглибити практичну співпрацю між Генеральними штабами з метою ефективної реалізації заходів оборонної реформи до 2020 року, а також стосовно обміну досвідом з питань організації та виконання заходів територіальної оборони.

"Нам також цікаве співробітництво у галузі військової медицини та отримання консультативно-дорадчої допомоги у підготовці військовослужбовців Збройних сил України з тактичної медицини, поновлення співробітництва в галузі екологічної безпеки, співробітництво представників інженерних військ", – повідомив Полторак.

Він наголосив, що у разі зацікавленості шведської сторони, Україна готова поділитися набутим за два роки російської агресії досвідом ведення сучасних бойових дій.

Під час прес-конференції Полторак і Хултквіст наголосили на готовності до подальшого поглиблення взаємодії в оборонній сфері в дво- та багатосторонньому форматах на засадах стратегічного партнерства з метою консолідації зусиль у забезпеченні миру та безпеки як в Європі, так і у всьому світі.

"Ми наголошуємо на своїй твердій позиції щодо забезпечення територіальної цілісності України та заявляємо, що окупація частини території України є найбільшим викликом для безпеки Європи і вимагає солідарності міжнародної спільноти. Ми підтверджуємо відданість Швеції та України фундаментальним принципам міжнародного права, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав та непорушності їх кордонів", – йдеться у спільній заяві керівників оборонних відомств.

Як повідомлялося, сьогодні відбувся перший із часів незалежності України візит міністра оборони України до Королівства Швеція. Планується, що сторони обговорять актуальні питання сучасної безпекової ситуації, розвиток співпраці між Міністерством оборони України та НАТО після Варшавського саміту Альянсу, поточний стан та перспективи поглиблення двосторонньої співпраці.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus