На Хортиці відреставрували двадцятиметровий козацький корабель

12.10.2016 10:02

На Хортиці відреставрували двадцятиметровий козацький корабель

Плоскодонний байдак, один із відреставрованих раритетів, археологи знайшли у Десні на Київщині. Іншу знахідку – двадцятиметровий військовий корабель – підняли з дна Дніпра у Запоріжжі. Грант на реставрацію історикам виділили невдовзі після візиту на Хортицю у 2013-му тодішнього американського посла в Україні Джона Теффта. Він був у захваті від тутешніх раритетів і запропонував допомогу.

Два дерев'яні кораблі XVIII і XIX століття презентували у Національному заповіднику "Хортиця" на Запоріжжі. Про це йдеться у сюжеті "5 каналу".

Плоскодонний байдак, один із відреставрованих раритетів, археологи знайшли у Десні на Київщині. Іншу знахідку – двадцятиметровий військовий корабель – підняли з дна Дніпра у Запоріжжі.

Грант на реставрацію історикам виділили невдовзі після візиту на Хортицю у 2013-му тодішнього американського посла в Україні Джона Теффта. Він був у захваті від тутешніх раритетів і запропонував допомогу.

Науковці кажуть: для таких артефактів у Запоріжжі варто збудувати музей. А поки що раритети зберігають у звичайному ангарі.

Нагадаємо, у серпні на острові Хортиця в балці "Генералка-2" завершено археологічні розкопки пам’ятника історії та архітектури, кам’яного культового комплекса ямкової культури, аналогів якого, на думку експертів, немає в усьому світі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus