На Київщині відкриють пункт розміщення мігрантів. Жителі Яготина стурбовані

03.03.2016 12:00

На Київщині відкриють пункт розміщення мігрантів. Жителі Яготина стурбовані

У пункті планується розміщення найбільш вразливих категорій біженців, які потребують державної підтримки, а саме - діти без супроводу, сім’ї з дітьми, особи, які постраждали від насилля. Також на базі пункту планується створення інтеграційного центру з вивчення української мови, історії, культури тощо.

Державна міграційна служба готова відкрити пункт тимчасового розміщення біженців у місті Яготині на Київщині, будівництво якого почалося в 2004 році. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

У ДМС нагадали, що Україна є однією з перших країн на пострадянському просторі, яка ухвалила в 1993 році Закон України "Про біженців" та розпочала створення належної інфраструктури для розміщення шукачів захисту та біженців з інших країн.

У 2002 році Україна без будь-яких застережень приєдналася до Конвенції про статус біженців 1951 року та Протоколу щодо статусу біженців 1967 року і тим самим взяла на себе зобов’язання перед світовим співтовариством запроваджувати ефективні та справедливі умови доступу до процедури визначення статусу біженця та створення належних умов їхнього розміщення, зокрема, у відповідних закладах.

У 2001 року відкрили перший в Україні пункт тимчасового розміщення біженців у місті Одесі, розрахований на проживання 200 осіб.

У 2004 році введено в експлуатацію пункт тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області на 120 місць та за рішенням уряду розпочато реконструкцію аналогічного пункту в місті Яготин Київської області.

Зважаючи на економічний стан в країні, на реконструкцію цього об’єкта, крім державних коштів залучалися кошти міжнародних партнерів, зокрема Європейського Союзу, однак через недостатнє фінансування його реконструкція тривала понад 10 років.

Необхідність введення пункту в експлуатацію та створення відповідної інфраструктури для розміщення шукачів захисту, в тому числі, було визначено Національним планом з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

У 2015 році Україною було виконано більшість вимог, передбачених зазначеним Планом дій у сфері міграції. За рахунок виділених урядом у 2015 році коштів проведено реконструкцію першої черги пункту та заплановано введення його в експлуатацію у першому півріччі 2016 року.

У пункті планується розміщення найбільш вразливих категорій біженців, які потребують державної підтримки, а саме - діти без супроводу, сім’ї з дітьми, особи, які постраждали від насилля. Також на базі пункту планується створення інтеграційного центру з вивчення української мови, історії, культури тощо.

Пункт матиме позитивний вплив на розвиток міста, сприятиме створенню щонайменше близько 100 нових робочих місць для мешканців Яготина.

Місцева громада м. Яготина нині занепокоєна поданою інформацією про те, що встановлення пункту тимчасового розміщення біженців спричинить загострення криміногенної ситуації в регіоні та зростання нетипових для України інфекційних захворювань.

Державна міграційна служба акцентує увагу на тому, що в тих регіонах України, де утворені та функціонують пункти тимчасового розміщення біженців, не спостерігається зростання спалаху інфекцій та підвищення криміногенної ситуації. Навпаки, завдяки активній роботі міжнародних та правозахисних організацій, низці соціальних проектів, спрямованих на інтеграцію шукачів захисту, біженців в українське суспільство спостерігається підвищення толерантного ставлення місцевого населення до осіб, які через складні життєві обставини були змушені разом з сім’ями залишити свою батьківщину.

Зважаючи на неоднозначне ставлення яготинців до відкриття пункту, міграційною службою спільно з Регіональним представництвом УВКБ ООН в Україні у найближчі дні буде проведено інформаційно-роз’яснювальну кампанію та громадські обговорення.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна в майбутньому має бути готова до потоків мігрантів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus