На Луганщині завод зливав хімвідходи в Сіверський Донець

05.11.2016 14:00

На Луганщині завод зливав хімвідходи в Сіверський Донець

На Луганщині одне з підприємств хімічної промисловості зливали хімвідходи в річку Сіверський Донець. Про це повідомляє прес-центр СБУ. "Під час здійснення господарської діяльності завод зливав у р. Сіверський Донець тонни шкідливих хімічних відходів, що призвело до суттєвого забруднення та зміни властивостей води", - йдеться в повідомленні.

На Луганщині одне з підприємств хімічної промисловості зливали хімвідходи в річку Сіверський Донець. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Під час здійснення господарської діяльності завод зливав у р. Сіверський Донець тонни шкідливих хімічних відходів, що призвело до суттєвого забруднення та зміни властивостей води", - йдеться в повідомленні.

В СБУ повідомили, що на території заводу є спеціальний шламовідстійник для нейтралізації шкідливих властивостей відходів.

"Однак керівництво заводу вирішило заощадити на екологічних заходах та утилізації відходів і просто скидати їх у ріку. Під водою було прокладено трубу, через яку щонайменш з 2014 року в Сіверський Донець підприємство викидало тонни хімікатів. У той самий час шламовідстійник не працював та перебував у занедбаному стані", - відзначили в СБУ.

Зазначається, що завод забруднив 10 км акваторії річки. У цій зоні зникла водна фауна і загинули водорості.

За матеріалами СБУ прокуратура Луганської області почала досудове розслідування за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод) КК України. Тривають слідчі дії.

Зазначимо, екологи знову заговорили про небезпеку, яка причаїлася на окупованих бойовиками районах Донбасу. Відсутність достовірної інформації з того регіону і неможливість зробити заміри стану води, повітря і ґрунту викликає тривогу в експертів. Плюс те, що на підконтрольних бойовикам т. зв. "ДНР" територіях ніхто не буде займатися природоохоронними заходами – дорогими і тривалими. Немає ані часу, ані грошей – все йде на війну і спробу залатати соціальні дірки, аби уникнути народних бунтів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus