На Прикарпатті померла відома майстриня декоративного розпису Параска Хома

24.09.2016 00:00

На Прикарпатті померла відома майстриня декоративного розпису Параска Хома

На Прикарпатті на 83 році життя померла відома майстриня декоративного розпису Параска Хома. "Сьогодні вдома на 83-му році життя, близько 14 години, померла Параска Хома. Довгий час вона хворіла", - повідомила її невістка Стефанія Хома. Вона зауважила, що Параска Хома по собі "не залишила жодної незакінченої картини".

На Прикарпатті на 83 році життя померла відома майстриня декоративного розпису Параска Хома.

Цю інформацію телефоном підтвердила невістка Параски Хоми, Стефанія Хома, передає "Укрінформ".

"Сьогодні вдома на 83-му році життя, близько 14 години, померла Параска Хома. Довгий час вона хворіла", - повідомила Стефанія Хома.

Вона зауважила, що Параска Хома по собі "не залишила жодної незакінченої картини".

Відомо, що поховають Параску Хому в неділю, 25 вересня, у її рідному селі Чернятин.

Параска Хома - майстер народного декоративного розпису, володарка срібної медалі Академії мистецтв України. Свою останню відзнаку, Орден Княгині Ольги 1-го ступеню, майстриня отримала у вересні, коли була вже прикутою до ліжка.

Майстриня любила малювати з дитинства, але її талант відкрили, коли Парасці Хомі було вже 35 років. Тоді організували її першу виставку, що проходила у Львівській картинній галереї. Параска Хома працювала в галузі декоративного розпису. У її картинах переважають квітково-рослинні композиції. Основні твори: "Жоржини" (1998), "Золоте літо" (1999), "Павичі" (1999), "Ясени" (1999).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus