На "Російському марші" в РФ націоналісти виступили проти влади "чекістів" й війни з Україною

04.11.2016 21:00

На "Російському марші" в РФ націоналісти виступили проти влади "чекістів" й війни з Україною

У Москві учасники "Російського маршу" скандували: "Геть владу ЧКстів!", "Росія - це Європа!", "Росіянин прокинься - росіянин борися!", "Путін та Медведєв - забирайтеся геть!", "Міняємо Бєлова на Сердюкова, а Дьомушкіна на Путіна", "Свободу політв'язням!".

У День національної єдності РФ в п'ятницю, 4 листопада 2016 року, опозиційні до Кремля націоналісти провели щорічний "Російський марш".

Як повідомляється на сторінці оргкомітету акції, захід пройшов в Москві, Єкатеринбурзі, Новосибірську, Тулі, Вологді, Пскові та Пензі. Водночас у Санкт-Петербурзі міська влада не узгодила марш правих опозиціонерів, а в Калінінграді його було зірвано. "... Адміністрація міста не лише пішла на явне порушення закону, а й поставилася до проблеми творчо - придумала бутафорію, перекривши частину променаду у Рибному селі в історичному центрі. Це при тому, що ще на днях в офіційній відмові у погодженні в якості аргументу йшлося не про плановані будівельно-ремонтні роботи, а про раніше узгоджені з іншими організаторами на 4 листопада протягом усього дня публічні заходи. Жодних заходів, природно, сьогодні за традиційним маршрутом Російського маршу не було", - окреслив ситуацію Олександр Оршулевич, організатор "маршу" у Калінінграді.

Активні спроби зірвати "марш" шляхом залякувань та погроз мали місце у Пскові. Зокрема, правоохоронні органи намагалися в останню хвилину скасувати ходу під приводом того, що за півтори години до цього сталося затримання співробітниками Центру "Е" офіційного заявника В'ячеслава Колеснікова. Як наголошують його прихильники, "марш" відбувся тільки за рахунок "довгих перемовин", а також їхньої готовності "вступити в жорстку конфронтацію зі ЗМОПом".

Що стосується озвучених учасниками "Російського маршу" вимог, то, за їхніми словами, цього року на порядку акції були вимоги відставки Путіна та його уряду, а також припинення війни з Україною й політичних репресій.

У Москві учасники "Російського маршу" скандували: "Геть владу ЧКстів!", "Росія - це Європа!", "Росіянин прокинься - росіянин борися!", "Путін та Медведєв - забирайтеся геть!", "Міняємо Бєлова на Сердюкова, а Дьомушкіна на Путіна", "Свободу політв'язням!", "Росіяни проти війни з Україною!", "Ми втомилися терпіти", "Революція", "Армія з народом, не служи потворам", "Досить грабувати народ", "Росіянам - російська країна, скасувати 282-а".

У той же час силовики заборонили членам Комітету "Нація і свобода" розгортати банери "Геть диктатуру!" й "Імпічмент! Люстрація! Десовєтизація!", під загрозою недопуску організації до участі в "Російському марші", інформує паблік КНС .

Заявка на московський "марш" подавалася Юрієм Горським та Іваном Білецьким, котрих прокремлівські журналісти і політологи раніше звинувачували у нібито зв'язках з українським батальйоном "Азов" та "іноземними спецслужбами". Попередні організатори "Російських маршів" в московському районі Любліно (хода проходила там і цього разу) засуджені: Дмитро Дьомушкін знаходиться під домашнім арештом, Олександр Бєлов - засуджений до 7,5 років в'язниці за відмову формувати з-поміж російський правих загони найманців для участі у війні з Україною.

Як стверджують Горський та Білецький, сьогоднішній "марш" у Москві міг також опинитися під повною забороною, якби не їхній ультиматум з приводу "Плану "Б": перенести місце проведення акції на Червону площу (з метою "покладання квітів до пам'ятника Мініну і Пожарському") й зробити свій протест безстроковим.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus