На саміті в Брюсселі Євросоюз і Канада підписали угоду про вільну торгівлю

30.10.2016 18:00

На саміті в Брюсселі Євросоюз і Канада підписали угоду про вільну торгівлю

Євросоюз і Канада підписали угоду про вільну торгівлю (СЕТА) на саміті в Брюсселі. Документ передбачає скасування 99% мита між сторонами і передбачає режим попередньї дії, що дозволить йому набути чинності ще до ратифікації парламентами всіх 28 країн ЄС і Канади, а також Європарламентом. Канадський прем'єр Джастін Трюдо потрапив на саміт з другої спроби.

Євросоюз і Канада підписали угоду про вільну торгівлю (СЕТА) на саміті в Брюсселі, пише NEWSru.com.

У неділю, 30 жовтня, на саміті ЄС-Канада свої підписи під документом поставили голова Європейської ради Дональд Туск, глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і прем'єр Канади Джастін Трюдо. Документ передбачає скасування 99% мита між сторонами і передбачає режим попередньї дії, що дозволить йому набути чинності ще до ратифікації парламентами всіх 28 країн ЄС і Канади, а також Європарламентом.

"Сьогодні - важливий день для Європи. Підписання СЕТА підтверджує прихильність ЄС ідеалам вільної торгівлі. Ми зараз продовжуємо переговори по 21 аналогічною угодою", - заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

СЕТА розглядається в ЄС як прототип для значно масштабнішого договору про вільну торгівлю між ЄС та США - TTIP, переговори щодо якої виявилися фактично припинені через потужний опір, зокрема, з боку європейських аграріїв.

Підписання СЕТА близько місяця блокував бельгійський франкомовний регіон Валлонія. 27 жовтня на переговорах між урядом цього регіону, бельгійським федеральним урядом і Єврокомісією сторони змогли досягти угоди, яка дозволила зняти заперечення валлонів. Юнкер у зв'язку з цим підкреслював, що в узгоджений текст документа жодні зміни не вносилися.

Канадський прем'єр Джастін Трюдо потрапив на саміт з другої спроби: його літак змушений був повернутися в Оттаву через технічну несправність. Саміт відклали на чотири години.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus