На суді щодо вбивства Нємцова допитали першого свідка: нічого не бачив, нічого не чув. І нікого не впізнав

05.10.2016 00:00

На суді щодо вбивства Нємцова допитали першого свідка: нічого не бачив, нічого не чув. І нікого не впізнав

За словами свідка, Нємцов не розповідав йому про те, що отримував погрози на свою адресу. Водій також не помітив, щоб за політиком хто-небудь стежив. Агєєв не впізнав нікого з підсудних. Слухання у справі про вбивство Нємцова продовжаться вранці в середу, 5 жовтня. Буде допитано ще одного свідка.

На процесі у справі про вбивство одного з лідерів антипутінської опозиції, співголови "Партії народної свободи" (ПАРНАС) Бориса Нємцова у вівторок, 4 жовтня 2016 року, було допитано першого свідка - одного з його водіїв Сергія Агєєва. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За словами свідка, Нємцов не розповідав йому про те, що отримував погрози на свою адресу. Водій також не помітив, щоб за політиком хто-небудь стежив.

Агєєв не впізнав нікого з підсудних.

Слухання у справі про вбивство Нємцова продовжаться вранці в середу, 5 жовтня. Буде допитано ще одного свідка.

На лаві підсудних перебувають п'ятеро кадировськіх силовиків, яких слідство вважає виконавцями вбивства: Заур Дадаєв, брати Анзор та Шагід Губашеви, Хамзат Бахаєв та Темірлан Ескерханов. Питання про їхню винуватість розглядає колегія присяжних. Організатором злочину слідство назвало Руслана Мухудінова - колишнього водія одного з обвинувачених, а замовниками - певних "невстановлених осіб".

Своєї провини названі особи не визнають, а зроблені раніше ними самими свідчення із "зізнаннями" називають такими, що були надані під тортурами.

Присяжних вдалося підібрати тільки з другого разу.

Довідка

Нємцова було застрелено в ніч на 27 лютого 2015 року під час прогулянки по Червоній площі у Москві. Він тоді працював над дослідженням, присвяченому російському збройному вторгненню на територію суверенної України, у тому числі за участю "кадировців". Зокрема, 2014 року з'явилися документальні свідчення створення на окупованій території Донбасу окремого чеченського батальйону "Смерть", який було сформовано з ветеранів проросійських силових структур Чечні. Члени цього батальйону брали участь в боях за Іловайськ й Донецький аеропорт.

25 липня суд у Москві почав слухати справу про його вбивство, обвинуваченими по якій проходять п'ятеро вихідців з Чечні та Інгушетії. Справу про вбивство Нємцова вирішено розглядати за участю присяжних.

Окрім названих вище осіб у справі фігурують також чеченські офіцери Руслан Геремеєв і вбитий під час затримання Беслан Шаванов. Слідство вважає колишнього бійця батальйону "Північ" МВС Чечні Мухудінова "замовником" й одним з "організаторів" вбивства. Його оголошено у міжнародний розшук, розслідування кримінальної справи стосовно нього виділено в окреме провадження.

Згідно з оприлюдненою опонентами Кремля експертною доповіддю, до вбивства Нємцова є безпосередньо причетним де-факто багаторічний шеф особистої служби безпеки Володимира Путіна, а нині головнокомандувач військами Національної гвардії Російської Федерації генерал армії Віктор Золотов (так само як і Путін з 70-их голів працював у Ленінградському КДБ; один з провідних представників владного зараз в РФ клану "пітерських чекістів") й маріонетковий керівник Чечні Рамзан Кадиров. З аналогічними заявами також виступили "Новая газета" та політолог Андрій Піонтковський.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus