На заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру до України прибудуть президенти Ізраїлю, ФРН, Угорщини та Євроради

23.09.2016 17:00

На заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру до України прибудуть президенти Ізраїлю, ФРН, Угорщини та Євроради

До України на заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру прибудуть президенти Ізраїлю, Німеччини, Угорщини та Європейської ради. Заступник голови АП Костянтин Єлісєєв зазначив, що в рамках робочого візиту президента Петра Порошенка до США відбулася зустріч з представниками єврейських організацій, яких було запрошено на заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

До України на заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру прибудуть президенти Ізраїлю, Німеччини, Угорщини та Європейської ради.

Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв у п'ятницю 23 вересня на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

Він зазначив, що в рамках робочого візиту президента України Петра Порошенка до США відбулася зустріч з представниками єврейських організацій, яких було запрошено на заходи до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

За словами заступника голови АПУ, на ці заходи прибудуть, зокрема, президенти Ізраїлю та Німеччини, президент Європейської ради.

Єлісєєв також зауважив, що президент Угорщини теж дав згоду на участь в заходах.

Як повідомлялося, цього року виповнюється 75 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні - масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - мовилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 771 особу - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них - українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus