Набрали чинності нові правила виїзду за кордон з дітьми

23.10.2016 21:00

Набрали чинності нові правила виїзду за кордон з дітьми

Відтепер діти можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріально засвідченої згоди іншого виключно за наявності в паспортному документі дитини відмітки про взяття на постійний консульський облік.

Державна прикордонна служба роз’яснила новий порядок перетину кордону громадянами України, які подорожують з дітьми.

Відповідні зміни до Правил перетину кордону громадянами України внесено постановою Кабінету міністрів від 19.10.2016 №733, повідомляє сьогодні, 23 жовтня, прес-центр ДПСУ.

"Це стосується посилення контролю щодо виїзду за кордон громадян України, які не досягли 16-річного віку. Відтепер такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріально засвідченої згоди іншого виключно за наявності в паспортному документі дитини відмітки про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном, а не тимчасовий консульський облік", - зазначається у повідомленні.

У ДПСУ уточнили, що на постійний консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають за кордоном.

Новий порядок запроваджено, щоб запобігти незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу другого. Він сприятиме захисту прав як дітей, так і другого з батьків.

Відзначимо, раніше сьогодні повідомлялося, що на кордоні з Польщею застрягли майже 400 авто.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus