НАБУ передало в Інтерпол документи щодо Онищенка

22.09.2016 13:00

НАБУ передало в Інтерпол документи щодо Онищенка

Національне антикорупційне бюро передало в українське бюро Інтерполу необхідний пакет документів, який свідчить про відсутність політичного переслідування депутата Верховної Ради Олександра Онищенка. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" повідомив директор НАБУ Артем Ситник. "Весь необхідний пакет документів, який свідчить про відсутність політичного переслідування Онищенка, НАБУ передало в українське бюро Інтерполу", – сказав він.

Національне антикорупційне бюро передало в українське бюро Інтерполу необхідний пакет документів, який свідчить про відсутність політичного переслідування депутата Верховної Ради Олександра Онищенка. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

"Весь необхідний пакет документів, який свідчить про відсутність політичного переслідування Онищенка, НАБУ передало в українське бюро Інтерполу", – сказав він.

За словами Ситника, НАБУ розраховує, що в жовтні комісія з контролю за файлами Інтерполу винесе позитивне рішення, і процедура міжнародного розшуку Онищенка буде повністю запущена.

Також він повідомив, що Національне антикорупційне бюро має намір подати документи в Інтерпол про розшук ще двох підозрюваних у цій справі в разі, якщо вони найближчим часом не повернуться в Україну.

"У справі є ще два фігуранти, які перебувають за кордоном. Стосовно одного з них вже підписано повідомлення про підозру. Якщо найближчим часом ці люди не повернуться в Україну, ми звернемося по допомогу до Інтерполу для їх розшуку", – сказав він.

Ситник зазначив, що ці підозрювані забезпечували переведення грошових коштів у готівку і не є державними чиновниками.

Глава НАБУ також висловив сподівання, що решта підозрюваних у справі Онищенка, крім тих п'ятьох, які вже уклали угоду зі слідством, також підуть на такий крок.

"Доказова база по кожному етапу схеми виведення коштів розкрита і НАБУ описана. Ряд учасників ОЗУ (другого плану) пішли на співпрацю зі слідством. Я не виключаю, що й інші фігуранти візьмуть із них приклад", – сказав він.

За його словами, п'ятеро підозрюваних визнали свою участь у незаконних процесах.

Він підкреслив, що вкрай важливо, щоб Інтерпол запустив процес розшуку і затримання Онищенка.

Як відомо, Інтерпол пояснював відсутність рішення про розшук Онищенка тим, що ще не відбулося засідання комісії з контролю за файлами Інтерполу.

Раніше голова НАБУ Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявили, що у корупційних схемах щодо компанії "Укргазвидобування" були задіяні 20 осіб, організатор – народний депутат Олександр Онищенко.

У розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування" були залучені посередники – товарні біржі, які встановлювали занижені ціни на газ.

Верховна Рада дала згоду на зняття недоторканності, затримання й арешт Онищенка. Однак до того сам він, користуючись депутатською недоторканністю, встиг виїхати за межі країни.

Національне антикорупційне бюро 10 серпня оголосило його у всеукраїнський розшук.

Онищенко повідомив, що прибув до Великої Британії і збирається відстоювати свої інтереси там.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus