Набула чинності Паризька кліматична угода. ООН: це основа для іншого світу

04.11.2016 11:00

Набула чинності Паризька кліматична угода. ООН: це основа для іншого світу

Угоду, спрямовану на боротьбу з глобальним потеплінням, було ухвалено у грудні 2015 року у Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити викиди, щоб спільно не допустити потепління клімату більш ніж на два градуси за Цельсієм до кінця століття у порівнянні з рівнем доіндустріальної доби. В ідеалі зростання температури у середньому не має перевищувати півтора градуса.

У п'ятницю, 4 листопада, набула чинності Паризька кліматична угода, яку ратифікували 55 країн, на які припадає не менше 55% світового обсягу парникових газів. В інтерв'ю Deutsche Welle секретар ООН з питань клімату Патрисія Еспіноса назвала цей документ історичним.

За її словами, він "закладає основу для іншого світу".

Угоду, спрямовану на боротьбу з глобальним потеплінням, було ухвалено у грудні 2015 року у Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити викиди, щоб спільно не допустити потепління клімату більш ніж на два градуси за Цельсієм до кінця століття у порівнянні з рівнем доіндустріальної доби.

В ідеалі зростання температури у середньому не має перевищувати півтора градуса. Водночас кожна з країн має самостійно визначати свою політику зі скорочення викидів вуглекислого газу.

Паризьку угоду укладено на зміну Кіотському протоколу. Вона спрямована на прискорення впровадження положень Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та націлена зміцнити глобальне реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з подолання бідності.

Паризька хартія встановлює основу міжнародного режиму зміни клімату, у той час як механізми, процедури та інші практичні питання щодо забезпечення співпраці в рамках Угоди повинні бути розроблені протягом наступних чотирьох років і схвалені на першій сесії робочого органу Угоди - Конференції сторін, яка є нарадою Сторін Паризької угоди.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus