Нацбанк доповідає про збільшення гривневих депозитів

13.10.2016 23:00

Нацбанк доповідає про збільшення гривневих депозитів

Строкові депозити фізичних осіб в національній валюті зросли майже на 1% - до 122,1 млрд грн, кошти на вимогу на 3,6% - до 69,7 млрд грн. Водночас депозити населення в інвалюті в доларовому еквіваленті за вересень практично не змінилися, залишившись на рівні 8,4 млрд дол.

У вересні 2016 року платоспроможні банки збільшили портфель депозитів фізичних осіб в національній валюті на 3,56 млрд грн (на 1,9%) – до 191,8 млрд грн. З початку року цей показник зріс на 12,1 млрд грн (6,7%), йдеться у повідомленні офіційного сайту НБУ.

У звітному місяці популярністю у населення користувалися як строкові вклади, так і кошти на вимогу. Строкові депозити фізичних осіб в національній валюті зросли майже на 1% - до 122,1 млрд грн, кошти на вимогу на 3,6% - до 69,7 млрд грн.

Депозити населення в іноземній валюті в доларовому еквіваленті за вересень практично не змінилися, залишившись на рівні 8,4 млрд дол. Ріст показника з початку року становив 0,16 млрд дол (+1,9%). У тому числі, строкові депозити у вересні виросли на 0,5% – до 6,8 млрд дол.

"Позитивна динаміка заощаджень демонструє подальше зростання довіри населення до банків. Про це свідчить той факт, що збільшення портфелю депозитів відбувається, незважаючи на поступове зниження відсоткових ставок за всіма видами депозитів. З початку року середньозважені ставки за депозитами в гривні впали на 3,6 п. п., у валюті - на 3 п. п", - зазначив регулятор.

Також негативного впливу на притік коштів населення у банки не мало й скасування обмежень на зняття коштів з гривневих вкладів та пом'якшення обмежень на зняття валютних.

Як вже повідомлялося, з 9 червня Нацбанк зняв обмеження на обсяг видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті.

Зокрема, було скасовано ліміт видачі готівки в національній валюті через касу та банкомати, раніше встановлений на рівні 500 тисяч гривень, та підвищено вдвічі ліміт видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах - до еквівалента 100 тисяч гривень на одного клієнта на добу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus