Нацбанк схвалив стратегію валютних інтервенцій до 2020 року

17.10.2016 23:00

Нацбанк схвалив стратегію валютних інтервенцій до 2020 року

Правління Національного банку України затвердило "Стратегію валютних інтервенцій Національного банку України на 2016-2020 роки", повідомляє 17 жовтня 2016 року офіційний сайт регулятора. Згідно з повідомленням, стратегія визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування.

Правління Національного банку України затвердило "Стратегію валютних інтервенцій Національного банку України на 2016-2020 роки", повідомляє 17 жовтня 2016 року офіційний сайт регулятора.

Згідно з повідомленням, стратегія визначає політику присутності центрального банку на міжбанківському валютному ринку в умовах режиму інфляційного таргетування і збереження гнучкого курсоутворення гривні.

Документ (тут можна ознайомитися з його повною версією) передбачає, що Нацбанк може використовувати валютні інтервенції для згладжування функціонування валютного ринку, накопичення міжнародних резервів, підтримання трансмісії ключової процентної ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики.

Як заявив директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, презентуючи розроблену регулятором стратегію валютних інтервенцій, Національний банк України планує мінімізувати присутність на валютному ринку в міру досягнення цільового рівня міжнародних резервів.

"У найближчому майбутньому ми все-таки намагатимемося збільшити ліквідність ринку, прибрати обмеження, зробити ринок більш ефективним і мінімізувати нашу присутність на ринку. Сьогодні ми часто змушені виходити на ринок і організовувати аукціони, але в майбутньому ми бачимо нашу присутність на ринку тільки в певних ситуаціях - за надмірної ліквідності і через якісь шоки", - сказав Пономаренко.

Серед факторів, що визначають потреби в інтервенціях, представник НБУ назвав рівень міжнародних резервів і ліквідність валютного ринку.

За словами Пономаренка, на сьогодні валютний ринок є не дуже ліквідним - зі щоденним обсягом близько 250-350 млн доларів, у зв'язку з чим він залишається дуже чутливим до зовнішніх потрясінь і вимагає участі регулятора.

Як вже повідомлялося, з 9 червня Нацбанк зняв обмеження на обсяг видачі готівкових коштів з поточних і депозитних рахунків в національній валюті.

Зокрема, було скасовано ліміт видачі готівки в національній валюті через касу та банкомати, раніше встановлений на рівні 500 тисяч гривень, та підвищено вдвічі ліміт видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах - до еквівалента 100 тисяч гривень на одного клієнта на добу.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus