Нацбанк запустив сайт платіжної системи "Простір"

19.10.2016 23:00

Нацбанк запустив сайт платіжної системи "Простір"

НБУ запустив сайт Національної платіжної системи "Український платіжний "Простір" (раніше НСМЕП). Як повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький, для розвитку платіжної системи необхідно спрямувати зусилля не тільки на емісію карт, а й на розвиток інфраструктури по всій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами.

Національний банк України (НБУ) запустив сайт Національної платіжної системи "Український платіжний "Простір" (раніше Національна система масових електронних платежів - НСМЕП), повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький на презентації сайту в середу 19 жовтня.

За словами чиновника НБУ, для розвитку платіжної системи необхідно спрямувати зусилля не тільки на емісію карт, а й на розвиток інфраструктури по всій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами.

НБУ, за його словами, веде переговори з пошуку партнера "Простір" для можливості здійснення міжнародних платежів, проте це не є пріоритетом наразі.

Згідно з презентацією НБУ, розвитку безготівкових платежів буде сприяти інтеграція "транспортних" проектів, реалізація можливостей придбання квитків безготівковим шляхом, впровадження і поширення комбінованих пристроїв для платежів у роздрібній торгівлі. Крім того, на думку НБУ, необхідна співпраця з європейськими компаніям для розвитку р2р платежів, електронної комерції, мікроплатежів.

Нацбанк також зазначає серед пріоритетів "Простір" розвиток електронних грошей, можливість надання фінпослуг за допомогою операторів мобільного зв'язку (на основі електронних грошей "Простір").

НБУ очікує, що до 2020 року рівень готівкових платежів скоротиться на 20-25%, тоді як за підсумками першого півріччя 2016 року готівкові операції становили 69,6%.

За даними НБУ нині кількість банків-учасників "Простір" становить 45 фінустанов.

Емітентами карток "Простір" є Ощадбанк (картка пенсійного посвідчення), Райффайзен Банк Аваль, Діамантбанк, Полікомбанк. Крім того, в обігу залишилися картки НСМЕП, випущені Укргазбанком і Регіон-Банком.

Як повідомлялося, НБУ в лютому вирішив перейменувати Національну систему масових електронних платежів (НСМЕП) на "Український платіжний "Простір".

Промислова експлуатація НСМЕП розпочалася в 2004 році.

Платіжною організацією є НБУ.

Нагадаємо, що навесні Національний банк узгодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "PayPong" та видав платіжній організації цієї системи ТОВ "Европейська платіжна система" свідоцтво від 9 березня 2016 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus