Нацрада реформ представила звіт за 9 місяців роботи

02.11.2016 11:00

Нацрада реформ представила звіт за 9 місяців роботи

"Високі темпи розробки і впровадження реформ армії, виборчої системи, децентралізації, системи державних закупівель, освіти свідчать про високу ефективність діяльності Нацради і про компетентність команди, яка протягом 2 років в цілодобовому режимі працювала над цими реформами", – йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Заступник голови Адміністрації президента України, секретар Національної ради реформ (НРР) Дмитро Шимків на прес-конференції прозвітував про результати роботи проектного офісу Нацради, а також представив звіт – Моніторинг прогресу реформ за 9 місяців 2016 року. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Високі темпи розробки і впровадження реформ армії, виборчої системи, децентралізації, системи державних закупівель, освіти свідчать про високу ефективність діяльності Нацради і про компетентність команди, яка протягом 2 років у цілодобовому режимі працювала над цими реформами", – йдеться в повідомленні.

Шимків зазначив, що в рамках антикорупційної реформи запущена комунікаційна платформа "Декорупція" з метою забезпечення ефективної комунікаційної підтримки антикорупційних ініціатив. Крім того, 1 вересня 2016-го система е-декларування прийнята в постійну експлуатацію.

Запущено реформу державних закупівель. Завдяки використанню електронної системи державних закупівель ProZorro, понад 5 млрд грн вивільнених державних коштів можуть бути використані більш ефективно – на пріоритетні проекти в економічній і соціальній сферах. Приріст в третьому кварталі становив 3 млрд грн.

Розпочата і ефективно впроваджується реформа децентралізації. У 2016 році створені та проведені вибори в 25 новостворених громадах. Профільним міністерством розглянуто і затверджено 1183 проектні заявки від 159 об'єднаних територіальних громад (ОТГ) щодо реалізації субвенції на розвиток інфраструктури. Загальна сума реалізації проектів – 953 млн грн. Всього виділено 1 млрд грн. Доходи загального фонду 159 ОТГ виросли майже всемеро.

В рамках реформи правоохоронної системи з листопада 2015-го по вересень 2016-го тривала атестація співробітників Національної поліції. Всього атестацію проходили понад 68 тис. осіб. Більш як 5 тис. не пройшли її.

У рамках дерегуляції спрощено регулювання в ключових галузях – для економічного розвитку держави і створення сприятливого бізнес-клімату.

Проведено консультації з урядом за концепцією реформування сектора охорони здоров'я. На посаду заступника в.о. міністра охорони здоров'я призначений Павло Ковтонюк, який до травня 2016-го був проектним менеджером цієї реформи в проектному офісі Нацради реформ.

Серед етапів проведення судової реформи в 3-му кварталі 2016-го набула чинності низка законів, зокрема, конституційні зміни і "Про судоустрій і статус суддів". Очікується прийняття двох важливих законів "Про Вищу раду правосуддя" і "Про Конституційний суд".

Триває реформування фінансового сектору. 15 вересня Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила другий перегляд виконання Україною економічної програми, підтриманої кредитом розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF), і схвалила виділення третього траншу цього кредиту на суму близько 1 млрд доларів. Протягом року обсяг депозитів зріс до 200 млрд грн.

У рамках реформи енергетики затверджено 199 місцевих програм енергоефективності. Україна відмовилася від закупівлі російського газу.

В процесі реформування управління державною власністю 36 державних компаній (85% всіх активів) з 45 отримали висновки про проходження аудиту фінансової звітності або перебувають у процесі аудиту.

З ініціативи президента, в рамках реформи сектора національної безпеки і оборони, був ініційований проект співпраці з RAND Corporation.

"Хочу зауважити, що проведення реформ в умовах гібридної війни з агресором, анексії частини території і окупації іншої, є складним завданням, яке потребує нових підходів та інструментів. Приємно бачити, що проектний підхід стає основною формою роботи в державі. Адже проект базується на конкретному результаті, має початок і кінець, а також залежить від команди людей, які повинні створити продукт", – відзвітував Шимків.

Заступник голови АП також розповів, що проектний офіс НРР буде розділений на Офіс реформ (Reforms Delivery Office) і Офіс підтримки Національної ради реформ. Офіс реформ буде підпорядковуватися безпосередньо прем'єр-міністру України задля максимально швидкої та ефективної їх імплементації.

Офіс підтримки Національної ради реформ продовжить організовувати засідання Національної ради реформ, проводити моніторинг і підтримку заходів, а також співпрацювати і сприяти роботі RDO в уряді.

31 жовтня проектний офіс Національної ради реформ провів свій останній робочий день.

Нагадаємо, у грудні 2014 року Нацрада реформ затвердила "Стратегію-2020".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus