"Нафтогаз" пропонує перейти на нову систему обліку газу у 2017 році

27.09.2016 13:00

"Нафтогаз" пропонує перейти на нову систему обліку газу у 2017 році

Національний нафтогазовий холдинг "Нафтогаз України" за дорученням Міністерства енергетики та вугільної промисловості розробив проект плану заходів із запровадження в Україні нової системи обліку природного газу при його видобуванні, транспортуванні, розподілі та постачанні в одиницях енергії (кВт-год), а також проект відповідної постанови уряду про затвердження цього документа.

Національний нафтогазовий холдинг "Нафтогаз України" за дорученням Міністерства енергетики та вугільної промисловості розробив проект плану заходів із запровадження в Україні нової системи обліку природного газу при його видобуванні, транспортуванні, розподілі та постачанні в одиницях енергії (кВт-год), а також проект відповідної постанови уряду про затвердження цього документа. Про це повідомила прес-служба холдингу.

"Перехід на облік газу в одиницях енергії сприятиме сталому розвитку вітчизняного ринку газу відповідно до вимог директив і регламентів ЄС. Це також дозволить українським постачальникам і споживачам об`єктивно та прозоро розраховуватися за спожитий енергоносій. Планом передбачено заходи, які дозволять запровадити комерційний облік газу при його видобуванні, транспортуванні, розподілі, постачанні й використанні в одиницях енергії, а саме в кВт-год", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, план містить 11 етапів, серед яких, зокрема, внесення змін до існуючих і розробка нових нормативно-правових документів, що стосуються обліку газу та його фізико-хімічних показників, розробка нових та модернізація існуючих технічних засобів вимірювань. План передбачає, що перехід на облік газу в кВт-год відбудеться з другого кварталу 2017 року.

У компанії нагадали, що залежно від тиску й температури в одному кубічному метрі міститься різна кількість природного газу. Крім того, природний газ може мати різні фізико-хімічні показники (в тому числі теплоту згоряння) залежно від газового родовища, з якого здійснюється його видобування, і від технології його підготовки, а також залежно від джерел надходження імпортованого газу.

"Використання енергетичних показників природного газу зробить облік газу більш об`єктивним при його купівлі, продажу та використанні, а також при встановленні цін і тарифів. Запровадження енергетичних одиниць спростить складання енергетичного балансу під час використання підприємствами різних енергоносіїв, дозволить вибирати види палива з метою економії коштів, надасть споживачам стимули для енергозбереження, зробить прозорою та зрозумілою ефективність використання природного газу порівняно з іншими енергоносіями, а також дозволить швидше й точніше оцінювати результати інвестування в енергетичну ефективність", - зазначили в прес-службі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus