"Нафтогаз" заявляє про достатні запаси газу для успішного опалювального сезону

21.10.2016 00:00

"Нафтогаз" заявляє про достатні запаси газу для успішного опалювального сезону

На сьогодні в більшості населених пунктів України вже включено опалення в житлових будинках. Окремі випадки, коли тепло в житло громадян ще не надійшло, пояснюються запізненням теплопостачальних організацій з підготовкою до опалювального сезону, зазначається на офіційному сайті компанії.

НАК "Нафтогаз України" має в своєму розпорядженні достатні запаси природного газу для успішного проходження опалювального сезону 2016-2017 року, говориться в прес-релізі управління по зв'язкам з громадськістю компанії, поширеному в четвер, 20 жовтня 2016 року.

На сьогодні в більшості населених пунктів України вже включено опалення в житлових будинках. Окремі випадки, коли тепло в житло громадян ще не надійшло, пояснюються запізненням теплопостачальних організацій з підготовкою до опалювального сезону, зазначається на офіційному сайті компанії.

Водночас, в компанії заявляють, що порушення закону окремими підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) ставить під загрозу опалення деяких населених пунктів.

"Ми просимо місцеві органи влади та громадськість терміново звернути увагу на ці ситуації та сприяти їх якнайшвидшому вирішенню. Люди мають отримати тепло. Для цього необхідне дотримання законодавства не лише "Нафтогазом", а й усіма учасниками ринку", - заявляє перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.

Серед найбільш поширених порушень, які унеможливлюють початок опалювального сезону, в компанії називають ненадання боржниками узгоджених з місцевою владою графіків погашення заборгованості, що "найчастіше пояснюється або недисциплінованістю та помилками керівників підприємств ТКЕ, або відмовою органів місцевої влади погоджувати дані графіки". "Так, мер міста Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ) відмовляється погоджувати графік погашення заборгованості для ПАТ "Дніпровська ТЕЦ", ставлячи цим під загрозу включення опалення у великому місті", - заявляють у "Нафтогазі".

Також одним з поширених порушень називають перереєстрацію підприємств без передачі правонаступнику накопиченої заборгованості, що спостерігається, зокрема, в містах Теплодар і Дніпро. "Теплодарське підприємство "Теплодаренерго" змінило назву на "Одеська ТЕЦ-2" та намагається укладати договори на нове підприємство, не забезпечивши погашення заборгованості. Дніпровські підприємства "Північтеплоенерго" та "Південьтеплоенерго" влітку цього року провели між собою обмін котельними, що ускладнює врегулювання питання заборгованості цих підприємств", - зазначають в компанії.

Окрім того, порушенням називають відсутність осіб, які мають право підписання договорів, що спостерігається в містах Кам'янському, Світловодську та інших.

"Нафтогаз" також звертає увагу на те, що деякі великі виробники тепла на даний час не звернулися до компанії для укладення договорів на постачання газу. Це стосується таких міст, як Нікополь, Марганець, Покров (колишній Орджонікідзе) Дніпропетровської області та Трускавець Львівської області.

При цьому в компанії заявляють, що постачатимуть газ для виробництва тепла для бюджетних організацій за спецзобов'язанням.

"Вчора, 19 жовтня, набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 704, згідно з якою на "Нафтогаз" покладаються спеціальні обов’язки щодо постачання газу для виробництва тепла для бюджетних організацій. При цьому газ буде постачатися також тим теплокомуненерго, які мають заборгованість, за умови оформлення відносин з Нафтогазом у відповідності до вимог законодавства", - йдеться на сайті компанії.

У "Нафтогазі" наголошують, що розіслали усім підприємствам ТКЕ договори на постачання газу для виробництва тепла для бюджетних установ й закликають своєчасно їх укласти.

Нагадаємо, Кабмін схвалив 12-місячну розстрочку для оплати ЖКП.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus